Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Veszprémi Érseki Főiskola...

Veszprémi Érseki Főiskola szociális munka szak?

Figyelt kérdés

Egyáltalán erről a főiskoláról vagy szakról van valakinek információja, esetleg akik már itt tanulnak ezen a szakon?

Én nem vagyok vallásos, van ennek jelentősége itt? A honlapjuk teljesen egyszerű, ilyen infót nem láttam.

Pótfelvételi keretében jelentkeznék államilag finanszírozott szakra.


2023. aug. 1. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem ezt végezte de már eltelt azóta pár év szóval lehet volt némi változás. Ő azért hisz abban hogy van egy isten aki irányítja a dolgokat, de nem az a típus aki templomba jár és imádkozik, szimplán elhiszi hogy van és ezzel tudva, neki így okés volt ez a hely. Ennél a szaknál nem kellett bizonyítania hogy meg van keresztelve, katolikus, bérmákolt vagy bármi hasonlót. Viszont mivel ezen kívül kb hittan tanárokat és papokat képeznek ezért előfordul hogy ha nem is erről szól a tárgy azért beleszövik a vallást is.


Van pár kötelező tárgy ami az egyházról szól (történelme, működése, hogyan függ össze a vallás és a karitatív munka, bibliai tanítások pl). Illetve szabadon választható tárgyak között is voltak ilyenek, tantervben meg tudod nézni mennyi ezeknek az aránya mostanában.


Én ateista vagyok, nekem hamar elegem lenne hogy kb tényként tanítják hogy létezik egy Isten és ezt meg azt tette, milyen szent a biblia stb, ha amúgy nagyjából hiszel benne vagy legalábbis el tudod ezt hallgatni szemforgatás nélkül akkor nincs gond. Nem volt kötelező mise vagy hasonló, ilyen szempontból nincs jelentősége hogy miben hiszel, nem fogják számon kérni rajtad, de nyilván egy ennyire vallás központú főiskolán nem menekülsz a szónoklatok elől.

2023. aug. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én ott végeztem, mint szociális munkás, és egyáltalán nem tolták az ember arcába a vallást. Talán 2 valláshoz kapcsolódó tárgy volt, de az sem arra éleződött ki, hogy hívővé tegyenek.

Életem egyik legjobb döntése volt, hogy oda jelentkeztem, mert hasznos szakmai tudást és tiszta szívű, lelkes oktatókat kaptam. :)

(Egyébként nem vagyok vallásos..)

2023. aug. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!