Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE-ÁJK Jogász szak tapasztal...

SZTE-ÁJK Jogász szak tapasztalatok? Levelezős tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Az oktatás színvonala az úgy tudom igen jó, viszont sok helyről szűrődött be nekem egy két információ arról, hogy elvileg a tanárok szeretnek szívatni.

2023. aug. 3. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

"Az oktatás színvonala az úgy tudom igen jó,"


Ezt rosszul tudod, a munkaerőpiacon egy hitvány vidéki egyetemnek számít, amivel akkor tudsz elhelyezkedni ha van ismerősöd, egyébként kuka ígyis túlképzés van jogászokból és arra a pár pozícióra is nívosabb helyről vesznek fel embereket, mert szó szerint válogatni lehet a jelentkezők közül.

2023. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Első egy büdös barom, korábban Befektetőcsávó néven trollkodott. A Szegedinek igencsak van neve vidéki jogi karok közt, és azért még manapság is lehet jó karriert csinálni jogászként több területen is. Kapcsolatok szinte mindenhová kellenek, egyébként enélkül is tudsz azért egyről a kettőre jutni, csak nyilván jobban érvényesülni ha vannak kapcsolatok.
2023. aug. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Igazából szivatós tanárok mindenhol vannak, ahogy aranyos tanárok is. Én eddig csak az ELTE jogászképzéséről hallottam igazán rémtörténeteket, a többinél nem igazán jellemző, maximum 1-1 tanárt lehet kifogni.


Az elsőnek igaza van annyiban, hogy túlképzés van a jogászokból, nem egyszerű elhelyezkedni kapcsolati háló nélkül, érdemes specializálódni valamelyik keresettebb vagy ritkább jogterületre, de az nem igaz, hogy a szegedi egy hitvány vidéki egyetem lenne. Országos és európai szinten is jegyzik a szegedi és a debreceni egyetemet is, önmagában attól nem lesz hitvány egy egyetem, hogy vidéken van és nem Budapesten. Mennyi gazdasági képzést adó magánegyetem van Budapesten, amit sehol nem jegyeznek és semmilyen névértéke nincs. Pl Wekerle, Tomori Pál stb.

Semmi jelentősége, hogy hol van az adott egyetem helyileg.

2023. aug. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Justinianus ***** válasza:
95%

Visszatért a Befektetőcsávó?

Még mindig nem heverte ki a hat bukást a római jogból? :)

Lehet, hogy épp Szegedről vágták ki, azért olyan zabos. :)


"szó szerint válogatni lehet a jelentkezők közül."

Mi a cégnél takarító felvételkor is szó szerint válogatunk, nem csak céges jogász felvételekor.

2023. aug. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Én nem tudom ki az első, de alapvetően nem mond hülyeséget. Egyik ismerösöm vidéken járt egyetemre és mindig arra panaszkodik, hogy bárcsak nagyobb egyetemen tanult volna, mert akkor több lehetősége lett volna. Szerintem van benne igazság, viszont az egyéni teljesítményedtől is függ. Én inkább egy jó kiindulópontnak mondanám, de ha nagyon tudsz te vagy a saját sorsod kovácsa
2023. aug. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Ugyanitt érdekelne Károli levelező tapasztalatok! Kérdező téged felvettek? Hova? Írjunk pm
2023. szept. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ti miről beszéltek? Az SZTE az ország egyik, ha nem a legjobb egyeteme.
febr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!