Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem megy a matek, reménytel...

Ha nem megy a matek, reménytelen az orvosi?

Figyelt kérdés

Két éve érettségiztem, egyetemre járok, de nem tetszik a jelenlegi szakom.

Elég más irány mint az orvosi, biosz-kémiám nem volt gimi óta, nem tudom hogy mennének.

A matekkal viszont voltak problémáim, az érettségim se lett fényes belőle.

Nem tudom hogy így érdemes-e gondolkodni a dolgon, vagy felejtsem el?



2023. aug. 4. 14:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne add fel, de nézz felkészítő tanár után. Ha a mostani szak nem a te világod, hagyj ki egy évet, és dolgozz közben, meg a kereseted egy részéből járj magánórákra. Ha orvosira vágyódsz, ne add fel az álmod. Légy célratartó, tudatos. Ez egy nagyon fontos döntés, sok áldozatot kíván, de erről a pályáról nem fogsz letérni, egész életedre szól.
2023. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 igen, az elhivatottság szerintem meglenne, kérdés hogy az eszem elég lenne-e hozzá. Mert szerintem az orvosihoz nem elég a szorgalom.
2023. aug. 4. 14:22
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ülj be be nyílt napra, vagy nyitott egyetemi órára. Én más pályán mozgok, de úgy gondolom, az ÁOK-nál az önfegyelem és a kitartás, szorgalom a legfontosabb a "született zseni és komputeragy" kategóriát súroló, néhány százalékos kategóriát leszámítva.
2023. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a matek ne rettentsen el. Egyetemen nem igazán lesz rá szükséged, statisztikás tárgyad ugyan lesz, de szinte mindent a számítógép fog kiszámolni, neked csak elemezni kell a kapott adatokat. Ami bökkenő lehet, hogy a fizika/kémia emelten azért elég sok a számolás, de a középszintű matek követelménynél nem kérhetnek többet fizikán/kémián, sőt igazából ha fel tudod írni az egyenletet, akkor utána már simán beírhatod a számológépedbe (érdemes olyat venni ami tud egyenletet megoldani), mert az egyenlet levezetéséért nem jár pont.

Szerintem ha nem vagy diszkalkuliás, akkor adj magadnak egy esélyt, egy jó tanár simán el tudja magyarázni a típusfeladatokat és utána be tudod gyakorolni őket, orvosként nem kell matek zseninek lenned.

2023. aug. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan magántanárt, aki jól tanít. Nálam reménytelenebb diák nem volt matekból, de találtam egy magántanárt, aki annyira ráéreztetett, hogy az egyes kettesekből négyes ötösöket csináltam.
2023. aug. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, elvileg nem vagyok diszkalkuliás. Emlékszem, a kémia is nehezebben ment még gimiben, de nem is nagyon foglakoztam vele. Nem tudom hogy meg tudnám-e csinálni azokat a számolásokat...
2023. aug. 4. 14:47
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
6: Kérd el az 5-östől annak a magántanárnak a címét. Szerintem jók az esélyeid, ne mondj le az álmodról. Inkább készülj fel.
2023. aug. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Talán a mostani egyetem mellett vissza kellene menned a biosz-kémia alapjaihoz, mert ha az alapokat nem érted meg egyedül, akkor felesleges erőltetni olyan szinten, ami az orvosihoz kell...
2023. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 piranja ***** válasza:
70%
Szakközépbe jártam annó, ráadásul külföldi suliban végeztem. Középsuliban két év matek volt, nincs matek érettségim se ( nem volt kötelező matekból érettségit tenni).Segghülye voltam beőle ráadásul. Ráfeküdtem a kémiára és a biológiára+ nyelvvizsgák és már bent is voltam az orvosin. Ne parázd túl. Pestre jártam...kémiából volt egy kis számolás első félévben a legelső demón, de nem vészes. Ha emelt érettségit megcsinálod ez a kis számolás már semmi nem lesz ahhoz képest. Fizika demókon kellett kicsit számolni de az sem volt hű de nagy valami. Biostatisztikából exceleztünk+ elmélet. Ennyi az egész számolás az orvosin. Biokémia nekem még úgy volt, hogy második félévtől kezdődött és egészen második év végéig (szigorlat), de semmit nem számoltunk....emélet van sok, azt tanulni kellett, de nagyon. Ja és a legjobbat nem is mondtam, volt egy csoporttársam aki előtte szakácsként melózott, szakács volt na és ő is így jött, hogy beseggelte a kémiát meg a bioszt. Tök vicces volt mert, azért jött egy két ember ilyen elit gimikből, ilyen meg olyan tanulmányi verseny stb, mi meg ilyen noname középiskolákból :D Ezért nem szeretem a megmondóembereket, hogy nem való mindenkinek a diploma, meg ilyen meg olyan érettségivel te mit akarosz ott, jó lenne ha bele se kezdenél stb stb stb.... Akarod? Csináld és a legfontosabb, neked kell hinned magadban....szard már le ki mit mondd.
2023. aug. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó neked is. Ezek szerint te a SOTE-ra jártál?

Igazából kezdem reménytelennek látni a helyzetet, hiszen most már szóbeli felvételi is lesz...

Ez nagyban megnehezíti az egészet.

Nekem a vidéki egyetemek jöhetnének szóba, ígyis 75-80 százalékos emelteket kéne írnom ahhoz, hogy bejussak, amit nem látok túl reálisnak.

2023. aug. 10. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!