Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem akarok gyógyszerész lenni...

Nem akarok gyógyszerész lenni mégis mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem vettek fel az orvsira csak a gyógyszerész szakra. Orvos akarok lenni, undorodok a puszta gondolattól, hogy egyszer egy patikában kell majd dolgoznom. Jövőre újra akarok érettségizni bioszból és kémiából. Nem akarom elkezdeni a képzést, mert félek, hogy a vizsgák mellett nem fogok tudni felkészülni a májusi érettségire. A szüleim viszont azt akarják, hogy elkezdjem, mert félnek, hogy jövőre sem vesznek fel az orvosira.

Nem tudom, hogy mit tegyek teljesen tanácstalan vagyok. Mit javasoltok?



2023. aug. 3. 00:31
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Szia!

Ha elkezded a szakot fogynak az állami féléveid, és lehet hogy az orvosit márcsak önköltségesen fogod tudni befejezni ami igen drága.


Ha elég magabiztos vagy abban hogy jövőre sikerülne bejutni az orvosira akkor azt javaslom ne pazarold az állami féléveidet, hanem próbáld újra jövőre.

2023. aug. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszerészeti nem feltétlenül jelenti azt, hogy gyógyszertárban kell dolgoznod, sőt azt inkább középfokú végzettséggel csinálják.


Egyébként ha ennyire szeretnéd az orvosit akkor én újra érettségiznék a helyedben. Maximum amikor az időmből kitelik dolgoznék.

2023. aug. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 hosszúhajú ***** válasza:
97%
a kérdésedben benne van a válasz. undorodsz a gondolattól és a szüleid kedvéért tennéd. még dönthetsz, 18 vagy, vagy adsz egy esélyt magadnak, vagy egész hátralévő életedbe szidhatod őket - mert rohadt drága az önköltséges - ezt jó lenne elmondani nekik, és hogy mindenkinek jár még egy esély. ennyire bíznak benned? NE kezd el! elkezdheted jövőre is! - ha nem sikerül. de NE cseszd el az életed. ha felvesznek jövőre de elkezded a gyógyszert, kell szerezned egy milliót hogy az utolsó éved meglegyen. egy év nem számít most, de a döntés életre szól. egyértelműen NE! örökké kísérteni fog... ( egy 47 éves nő aki 35 évesen diplomázott levelezőn )
2023. aug. 3. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Mintha a saját történetemet olvasnám pepitában.. Csak nálam az állatorvosi volt az álom és az általános orvosi a gyűlölt szak.

Első évben nem jött össze az állatorvosi, második helyre az egyik vidéki általános orvosit írtam (annak ellenére, hogy gimi alatt hallani se akartam olyan eshetőségről, hogy én általános orvosin kötök ki) és oda felvettek. Szülői nyomásra el is kezdtem, de már a gólyatábor első napjától gyűlöltem az egészet. Egyszerűen éreztem, hogy nem oda tartozom. Persze orvosi egyetem mellett nem tudtam normálisan felkészülni az ismétlő érettségire, így idén ki kellett hagynom még egy évet és most végre sikerült elérnem olyan százalékot, amivel felvételt nyertem az állatorvosira.

Az elpocsékolt idő és állami félévek mellett, nekem mindenféle mentális bajom is lett abban a két félévben, sőt a végén már annyira kikészültem a sok stressz miatt, hogy fizikai tüneteim is lettek.

Szóval saját tapasztalat alapján én is azt tanácsolom, hogy ne kezdj bele egy olyan képzésbe amit már a kezdés előtt utálsz.

2023. aug. 3. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell elmenned a beiratkozásra. Szépen felkészülsz ebben az egy évben újra az érettségire, és jövőre újrafelvételizel.
2023. aug. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Azért egy olyan verziót is vegyél figyelembe, hogy elmész amire felvettek, ott sok-sok kémiát tanulsz, és meg segít is az újra érettségiben. Egyik ismerősünknek bevált, csak nála állatorvosi volt az álom, előtte 1 évet elvégzett gyógyszerész szakon. Állami félév tény, hogy megy, de azért alap esetben elég így is, ha orvosin nem csúszol. Ha a szüleid nagyon ragaszkodnak hozzá, hogy elkezdd, annyira azért ne keseredj el, és ne add fel a következő évi újra felvételit.
2023. aug. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan már tulképzett patikusnak is lenned kell, ideje meg tanulnod hogy nem minden úgy van ahogyan te szertned. Kicsit hisztis is vagy ahogyan látom szóval érdekes Dr lenne belőled.Minek jelentkeztel egyáltalán ha ennyire nem komázod a szakot? 18 múlttal valllad a felelősséget mostmár olyanra kell jelentkezni amit tudnál szeretnél csinálni és nem kell hagyni h anyuci meg nagyfater telebeszelje a fejed. Lehet h egy olyan valakitől vetted el a helyet aki szívvel lelekkel csinálta volna és nem nézi így le a Gyógyszerészeket, mint te szóval szegyelld magad! Tudod itt vidéken van felénk egy mondás kisanyám! Amit főztél edd is meg! Én pedig Jó étvágyat kívánok hozzá!


Sok sikert az orvoshoz de őszintén remelem h tanultál belőle és legközelebb előre fogsz gondolkodni!

2023. aug. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel kapcsolatosan a szüleimet az állami félévekkel győztem meg végül, tudjuk jól hogy orvosin 1,3 millió egy félév.

Én a helyedben amúgy elmennék eü-be dolgozni, ezzel is több plusz pontod lenne jövőre.

2023. aug. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 hosszúhajú ***** válasza:
100%
ezzel a 8-as véleménnyel szerintem felkerült a pont az i-re. vagy várnak még egy évet a szüleid, és kapsz egy alapbizalmat, vagy fizessenek neked 2 és fél millát...állj a sarkadra!
2023. aug. 5. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%
Ülj le a szüleiddel egy őszinte beszélgetésre. Mondd el nekik ezeket, és azt is, hogy mások, akik hasonló cipőben jártak, azt tanácsolják, nem érdemes elkezdeni egy olyan képzést, amit nem szeretnél csinálni, pláne, ha újrafelvételiznél. Hívd fel a figyelmüket arra, hogy az orvosin milyen drága egy félév, és hogy mind az újrafelvételit, mind a képzést veszélyezteti, ha most elmész egy olyan szakra, amit nem szeretnél csinálni. Azt is mondd el nekik, hogy változni fog a felvételi rendszer, így amellett, hogy javíthatsz az emelt százalékokon, nyelvvizsgával és a felvételi elbeszélgetéssel is lehet pontot szerezni, így egyáltalán nem biztos, hogy nem sikerülne a második kör. Sokan kerülnek be amúgy is másodszorra. Természetesen biztosítsd őket, hogy nem tétlenül töltenéd ezt az évet, hanem készüléssel, esetleg egy kis diákmunkával, hogy ne azt érezzék, hogy most akkor lébecolsz egy évet. Természetesen a tiszteletet megadva folytasd le ezt a beszélgetést. Hiába mondják itt a 18 éves kort, ez csak azoknak valósi szabadság és nagykorúság, akiknek szakmunkás végzettsége van, vagy kapásból találnak valami normális munkát érettségi után, amiből el tudnak költözni meg fenn tudják tartani magukat.
2023. aug. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!