Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy közlekedésmérnök BSc...

Egy közlekedésmérnök BSc elvégzése mennyivel nagyobb kihívás egy átlagos természettudományos doktorinál? Nem fizika, matek meg kémia persze. Különösen a matek és infó része miatt érdekelne.

Figyelt kérdés
Persze lehet, ha lenne ilyen végzettségem akkor is esélytelen lenne mondjuk a BKK-nál forgalomtervezésre vagy hasonló területre kerülni. Pedig, ha ezen múlna szívesen belevágnék következő kihívásként.
2023. aug. 7. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy BSc nyilván kisebb teljesítmény, mint egy doktori.
2023. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Közlekedésmérnöki az kifejezetten könnyű a mérnöki szakok közül, a BME-n még az oktatók is szoktak viccelődni vele egymás között amikor a szak hallgatóinak tartanak előadást, hogy "na megyek pihenek másfél órát" vagy "büfészakosoknak tartok előadást". Valóban úgy is tekintenek rájuk mint egy csökkentett képzésre, mint pl mérnökinfóra mennek a jó képességű hallgatók, BProf-ra a gyengébbek. Szintén aki erős matekból és fizikából az gépésznek / mechatronikai mérnöknek vagy villamosmérnöknek megy a törmelék pedig közlekedésmérnöknek. Az elhelyezkedési lehetőség és az anyagi megbecsülés is alacsony a szakot végzettek között. Nyilván egy fizikus doktori 1000x komplexebb tudást igényel mint egy ilyen csökkentett szak elvégzése.
2023. aug. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Győrben távoktatásban is lehet tanulni, tehát nem levelezőn, hanem számítógépen keresztül, otthonról a közlekedési mérnökit… A fizikai, kémia alapozó képzés elvégzése, a BSc diploma megszerzése is nehezebb, nehogy még a PhD.
2023. aug. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most benne vagyok egy doktori képzésben, mert ez is az egyik célom volt. Ráadásul a területem is a mobilitással foglalkozik (hogy érthető legyen miért is vonz ez a terület). Csak épp társadalmi oldalról közelíti meg a dolgot.


Viszont így volt szerencsém belelátni, hogy mennek a dolgok a BKK, BKV párosnál és kifejezetten szimpatikus volt, amit tapasztaltam.


Csak ugye ott is mindenki közlekedésmérnök az álláshirdetéseknél is feltétel az érdekesebb munkakörökben.


Ilyen távoli célként egyre többet gondolok rá, mert ott elég jól eltudom képzelni magam.

2023. aug. 7. 15:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem egy agyon fizetett mérnöki terület ez sztem. Sőt ilyen szempontból inkább kevésbé ajánlott.
2023. aug. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!