Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket lenne észszerűbb...

Melyiket lenne észszerűbb csinálni?

Figyelt kérdés

Most júniusban végeztem az egyetemen BSc mérnökként és eddig úgy voltam vele, hogy elkezdek dolgozni és majd az MSc-t levelezőn csinálom meg, de sokan lebeszéltek róla és a nappalit ajánlják. Az állások legnagyobb része Pesten van, a lakóhelyem közelében sehol sincs lehetőség, és költöznöm kellene mindenképpen. Pesten nagyon drágák az albérletek és a két/három havi kaució+1 havi rezsi a megtakarításom felét el is vinné és az egyetemet se tudnám nappalin elkezdeni, mert eléggé hülyén nézne ki, ha januárban bejelenteném a munkahelyemen, hogy visszamennék tanulni.


A másik lehetőség amin gondolkozom, hogy itthon maradok, elmegyek gyárba dolgozni, így egy csomó pénzt még össze tudok spórolni magamnak, felsőfokú nyelvizsgára jelenleg is készülök és közben fejleszteném magam olyan területeken amik a szakmám szempontjából is fontosak. Januárban pedig nyugodtan kezdeném az egyetemet.


Ezen a két lehetőségen vacilálok már hetek óta és emiatt be se adtam a jelentkezésemet sehová. Melyik lenne az ideálisabb megoldás? Eléggé kivagyok már emiatt, aludni se tudok normálisan és családomban is vannak akik már b*szogatnak, hogy jó lenne ha találnék már valamit.



2023. aug. 14. 12:02
 1/4 anonim válasza:
100%

Mérnökként azért Budapesten bőven meg tudsz keresni egy albérletre valót, már ha megelégszel egy egyszerű garzonnal. Be is tudsz társulni egy társbérletbe (ezt még egy óvónői fizetésből is meg tudják oldani a környezetemben, nemhogy egy mérnökiből). Biztos, hogy jobban jössz ki, ha a fizetésedből egy albérletet is fenntartasz, mintsem hogy ha egyáltalán nem keresel pénzt.


Menj el dolgozni és tájékozódj picit a világban, aztán a tavasszal eldöntöd, hogy mi legyen. Vannak valódi duális képzések is, ahol a munkával összefonódik a továbbtanulás. Ilyent leginkább német cégeknél találsz - nyilván ez attól is függ, konkrétan milyen szakon végeztél.

2023. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Duálissal az a baj hogy baromi keveset fizet, szorgalmi időszakban el lehet menni mellette még dolgozni de vizsgaidőszakban és tanítási szünetekben nem igazán lehet megoldani. Így meg nehéz albérletet fenntartani.

Amúgy az eredeti terv lenne a legjobb, munka és mellette levelező, nem értem miért akarnak erről lebeszélni. Ha nappali mellett önállóan akarsz albérletet fenntartani és ugye jön pluszban a kaja, utazás stb akkor ugyanúgy rengeteget dolgozhatsz az egyetem mellett, akkor meg egyszerűbb a levelező mint az órákhoz igazítani egy diákmelót.

Én mondjuk diplomával el nem mennék gyárba, diákként volt hozzá szerencsém, az már tényleg a végső megoldás ha sehova máshova nem veszik fel az embert. Az mellett aligha fogod magad pluszban fejleszteni, örülsz ha pihenhetsz...

2023. aug. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%
Attól is függ, hogy milyen gyár, milyen fizetésel. Környékemen szinte az összes gyárba keresnek gépész/villamos vagy éppen anyagmérnököket 4-5-600ezres fizetéssel, vidéken. Viszont én inkább a fővárosban kezdenék keresgélni, hiszen mégis több a lehetőség és talán többet is keresel, amiből egy albérletet nem nehéz fenntartani még Budapesten sem.
2023. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 Nappalin kapok kollégiumot, nem kellene a jóval drágább albérletet fenntartani. Ha maradok itthon, akkor januárig meg gyakorlatilag a teljes fizetésemet meg tudnám takarítani, nagyjából 1 milliót összeszedni még a meglévőre és utána nappalin első félévtől mennék valahová gyakornoknak az órák mellett.


Viszont ha most elmegyek főállásban dolgozni, fent kellene tartanom egy albérletet, jóval kevesebbet tudnék félretenni, február-tól ha meg kezdődik a mester nem tudom, hogy gyakornoknak átvennének-e a cégnél ahol lennék.

2023. aug. 14. 14:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!