Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyha rendőr szeretnék lenni...

Hogyha rendőr szeretnék lenni és Kolozsváron a Babes Bolyai Egyetemre szeretnék menni akkor milyen szakra kell menjek?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vagyok jártas a témában de egy ideje eldöntöttem, hogy rendőr szeretnék lenni és a kolozsvári egyetemre mennék, hisz Romániában élek. A kérdésem az lenne, hogy melyik lenne a megfelelő szak (vagy kar, nem tudom pontosan hogyan mondják) ha rendőr szeretnék lenni? A neten láttam, hogy ha elvégzem a jogi kart akkor is lehetek rendőr. Ez tényleg így van vagy nem a jog a megfelelő szak?

Köszönöm szépen a segítséget!



2023. aug. 15. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem bántásból, de ezt miért nem egy román(iai) oldalon kérdezed? Mi itt honnan tudjuk? Hiába segítenénk szívesen, ha egyszer ott tök másképp mennek a dolgoj.
2023. aug. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy rendőr lehess, nem kell egyetem. (vicces is lenne)

Posztlíceum van hozzá.


[link]

2023. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Nemkedves' 1-es, attól, hogy te tudatlan vagy a témában, még vagyunk egy páran, akik nem vagyunk azok...
2023. aug. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyes válaszoló:azért írtam ide, mert nem ismerek hasonló román oldalakat mint ez és azok válaszát várom, akik tudnak nekem segíteni.

Kettes: köszönöm a segítséget, nem tudtam róla de én szeretnék menni egyetemre, mivel főgimnáziumba járok ,akkor lehet mégse ez a szakma illik hozzám

Harmadik: ha te is tudnál segíteni, nagyon megköszönném

És várom a további válaszokat, köszönöm!

2023. aug. 16. 15:09
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Most akkor rendőr akarsz lenni vagy egyetemista?



"Hogyha rendőr szeretnék lenni"

"én szeretnék menni egyetemre"



Az meg hogy most hol jársz, miért releváns?

Az egytemhez érettségi kell (meg esetleg felvételi, ha olyan a szak), a rendőrképzőhöz meg érettségi és felvételi + pár egyéb dolog ( [link] )


Az egy egyetemi alapképzés 3-4 év, szaktól függően. A rendőriskola 1 év. (rendesen elvileg 2 lenne) ( [link] )

2023. aug. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csináld azt mint én: Excel-ben vezettem, hogy hol, melyik szak, milyen tárgyak vannak, mennyi a tandíj, mennyi volt tavaly a bejutási média, stb.

S úgy választottam.

2023. aug. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!