Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kötelező elvégeznem az 5.évet...

Kötelező elvégeznem az 5.évet a technikumból?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Turizmus es vendéglátás szakon tanulok, technikumban. Most leszek 10.es. Nem én választottam ezt a szakot és nem akarom befejezni se. Az 5.évben kapnánk meg a technikumi végzettséget de nem akarom elvégezni. Az lenne a kérdésem, hogy érettségi után ott lehet hagyni a középsulit? Hogy kötelező elvégeznem a technikumi részét a sulinak?

#érettségi #középiskola #technikum #Turizmus és vendéglátás szak
2023. aug. 17. 22:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Egyáltalán nem kötelező.
2023. aug. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%
Nem kötelező a technikum. Húgom is ilyen szakon volt de nem szerette úgyhogy érettségi után egyből egyetemre ment inkább.
2023. aug. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

A szakképzési rendszer megváltozott, aki már a technikumi rendszerben kezdte a tanulmányait (2020-ban vagy azután), annak nincs választási lehetősége!

12. évfolyam után matekból, magyarból és töriből érettsegiznek. Ha ekkor otthagyják a sulit, nem kapnak érettségi bizonyítványt (hiszen nincs is meg a kötelező 5 tantárgyi érettségijük). 13. év után teszik le a nyelvi és a szakmai érettségit, ami egyben technikumi vizsgának is megfelel. Az érettségi bizonyítányt csak ekkor kapják meg.

Ezért is nagyon fontos előrelátónak lenni, hogy csak akkor menjen valaki technikumba, ha tényleg érdekli az a terület.

2023. aug. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a 3-ast miért pontoztátok le, de jól leírta a helyzetet. Nekem most 9.-es a lányom, és nekünk is ezt mondták.

Én azt kérdezném meg, hogy van-e ez alól kiskapu. Úgy tudom, hogy a nyelvi érettségit előre lehet hozni, és a választott tantárgy meg lehet bármikor, akkor pl. válassz olyat, amit csak 2 évig tanultok. Már ha van olyan technikumban, nem tudom a tanterveteket. Gimiben, földrajz, kémia, biológia nem 4 éves tárgyak.

2023. aug. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én most leszek 12.-es technikumban, 2019-ben jöttem ide, voltam nulladikos, és nekünk volt az utolsó lehetőség választani, hogy kilépünk-e vagy nem. Az utánunk lévő évfolyam már nem léphet ki. Jól írta a hármas és a négyes.
2023. aug. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, én sem értem, miért pontoztak le. Mondjuk a pontjaim nem igazán érdekelnek, de az mindenképp, hogy valid infó jusson el a kérdezőhöz.
2023. aug. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Tehát aki most lesz kilencedikes, és mondjuk NYEK is van, akkor kötelezően 6 évig fog a technikumba járni?


És egy vele egyidős, aki négy évfolyamos gimibe megy, már harmad évfolyamos lesz az egyetemen, amikor a technikumos versenyző meg csak első évfolyamos? 😲


Te jó ég!


De sztem technikumbol át lehet menni gimibe. Vagy nem? (mert talán akkor leroviditheto).

2023. aug. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Igen hetes, így, de nem értem, ezen mi olyan meglepő, pláne szörnyűséges. A NYEK-es évben nyelvet tanul, és 6 év alatt lesz ez érettségije meg egy szakmája, plusz remélhetőleg egy nyelvvizsgája. Ha NYEK-es gimibe megy és utána tanul szakmát, akkor 7 éve megy rá.
2023. aug. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Rohadt hosszú idő. És egyetem meg sehol. Régen a technikum is 4 év volt, mint a gimi.
2023. aug. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezek a technikumok azoknak valók, akik tudják, merre akarnak menni. Én is közgazdasagi technikumba mentem, mert érdekelt a közgazdaságtan, onnan tanultam tovább pénzügyi vonalon.


Kérdező, nem tudsz atmenni egy gimibe? Ennek nézz utána.

2023. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!