Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nappali jogviszony + főállású...

Nappali jogviszony + főállású munka lehetséges?

Figyelt kérdés
Az alábbi a szitu. Most szeptemberben leszek végzős mesteren. De kaptam 1 jó munkalehetőséget. Elfogadtam és szeptemberben kezdek is dolgozni. Viszont szükségem lenne 400000 forintra. Amire az egyetlen módom a diákhitel. (Eddig még sose vettem fel) a diákhitelhez kell az aktív jogviszony. Lehetséges a nappali jogviszony úgy hogy közben be leszek jelentve főállásban? Bele köthet valaki? Egyetem, állam, diákhitel központ vagy bárki?

2023. aug. 19. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Persze, lehetséges egyszerre a kettő, nem üti egyik a másikat (ha a munkáltató számára jó így, és meg tudod oldani egyszerre a főállást és a nappalis órákon való részvételt).
2023. aug. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs jogi akadálya, hogy egyszerre legyél főállásban valahol, s közben nappalis hallgató is legyél. Egyébként pedig diákhitelre nemcsak a nappalis, hanem a levelezős hallgatók is jogosultak, akik többnyire dolgoznak a tanulás mellett.


Ugyanakkor nagyon-nagyon kevés olyan munkahely létezik, amely összeegyeztethető nappalis tanulmányokkal. Nyilván te is tudod, hogy gyakorlatokról félévente háromszor hiányozhatsz, a zárthelyiken ott kell lenned, s a vizsgákat is hétköznap délelőttre tehetik. Egészen biztos vagy abban, hogy meg tudod oldani?

2023. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1-es #2-es, félre értették. Bár az én hibám mert nem írtam bele. Nem tervezek visszamenni tanulni csak a diákhitel miatt kell az AKTÍV jogviszony. Mivel már van 1 diplomám így el tudok menni dolgozni vele. A mester amúgy se tetszett. Csak arra voltam kíváncsi hogy van-e jogi vagy bármilyen akadálya ennek.
2023. aug. 19. 22:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3: Ha fizetős mesterképzésen vagy, akkor az aktív jogviszonyhoz ki kell fizetned szeptemberben egy féléves tandíjat, ha pedig államin, akkor a befejezetlen mesterképzés miatt visszafizetési kötelezettséged keletkezik jövő februárban (bár ezt le lehet dolgozni hazai munkaviszonnyal). Biztosan megéri ez neked?
2023. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én fix nem hagynám ott a mestert végzősként, meg azok miatt sem amiket a 4-es válaszoló leírt.
2023. aug. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
egy féléved van hátra az államviszgáig, miért nem fejezed be már innen?
2023. aug. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!