Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nappali tagozaton passzív...

Nappali tagozaton passzív hallgatói jogviszony mellett lehet úgy dolgozni főállásban, hogy pályakezdőként vagyok bejelentve?

Figyelt kérdés
2022. szeptemberében kezdtem egy egyetemi szakot nappali tagozatin, amely nem tetszett, így passziváltattam. Most azonban el kezdtem dolgozni főállásban, ahol pályakezdőkét jelentettek be. A kettő jogilag nem zárja ki egymást?

2023. febr. 23. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Hee?? Mit jelent az nálad, hogy pályakezdőként jelentettek be? Nem dolgoztál még 180 napot eddig és 25 alatt vagy? Mi köze ennek a félbehagyott egyetemedhez?
2023. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még nem dolgoztam 180 napot és 25 alatt vagyok, viszont Munkaügynél nem vagyok regisztrálva álláskeresőként, így nem tudom, mennyire alkalmazhatnak pályakezdőként. Azt olvastam, hogy pályakezdőként azt alkalmazhatják, aki tanulmányaikat befejezték (én nekem passzív nappali tagozatos hallgatói jogviszonyom van, szóval ez sem igaz), és regisztrálva van álláskeresőként, ami ez sem igaz. Vagy elég annyi, hogy 25 év alatt vagyok és nem dolgoztam még 180 napot?
2023. febr. 24. 04:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem ez fura, én abszolutóriummal kezdtem dolgozni pályakezdőként, soha senkit nem érdekelt és nem papíroztunk ezen semmit, felvettek mint alkalmazottat és kész.
2023. febr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!