Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak én látom nehéznek ezeket...

Csak én látom nehéznek ezeket a természettudományos írásbeli vizsga feladatokat?

Figyelt kérdés

Azt mondta a tanár annak idején, hogy a földrajz a legkönnyebb.

Ezt én is elfogadtam, egyébként a biológiát választottam volna, viszont azt nehéznek találtam.


Elnézve viszont az érettségi feladatokat, nincs különbség nehézségben a biológia és a földrajz között.

A feladatlapok összeállítói azt a trükköt vetik be, hogy szándékosan olyan kérdéseket tesznek fel, amikre senki sem gondolna. Topográfiában pl. nem Olaszország fővárosát vagy a Balatont fogják kérni, hanem valami No Name települést, folyót, ami senkit nem is érdekel.


Most már eléggé elbizonytalanodtam a döntésemben, ennyi erővel a biológiára is készülhetnék, hiszen ugyanolyan nehéz mint a földrajz.

Ráadásul én estin fogok majd érettségizni felnőttként, szóval autodidakta módon kell majd megoldanom a tanulást, illetve azokkal az emberekkel, akik leülnek velem tanulni, segíteni nekem.


2023. aug. 21. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Középszinten szerintem egyik se vészes. Az emelt föcit ugyan nem ismerem, de az emelt biosz viszont tényleg kemény, mert rengeteg és nagyon szerteágazó az anyag. De nyilván tök egyéni, hogy ki mit érez nehéznek és ha érdekel az adott tárgy, akkor sokkal könnyebben fogod tanulni (én pl tuti a bioszt választanám, mert a földrajzot világéletemben gyűlöltem).
2023. aug. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1


Biológiából is le szeretnék majd érettségizni.

Az emelt szinten lehet bevállalnám idővel.

2023. aug. 21. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!