Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen olyan ülő/könnyű...

Milyen olyan ülő/könnyű fizikai munkák vannak, ahol kell gondolkozni, de ellenőrizni tudom magamat?

Figyelt kérdés

Építőmérnökként dolgozok lassan négy éve Budapesten. Egyre több tapasztalatom van, de még mindig gyakran aggódok azon, hogy valamit elrontok/elszámolok/nem veszek figyelembe és gyakran úgy érzem, hogy nem ellenőrzik le a feletteseim se kellő alapossággal a munkámat. (Kicsit maximalista vagyok) Arra gondoltam, hogy talán más munkakörben, ahol mindig látom, ha hibáztam és hogy hol és tudom javítani stb, nyugodtabb és boldogabb lennék. Tudtok mondani ilyen munkákat? Nehéz fizikai munkát nem szeretnék, és a teljesen kétkezitől is tartok (hátha unalmas, vagy túl megerőltető nekem) szóval főleg irodai munkákban gondolkozok. Pl. azt képzelem gépészmérnökként lehet olyan munkát találni, ahol meg is valósul, amit tervezünk és ha nem jól működik, módosítjuk - de egy újabb egyetembe nem szívesen vágnék bele, ha nem vagyok 100%-ra lelkes. Inkább tanfolyamokra, okj-ra gondolok...

28/N



2023. aug. 21. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha alapvetően nem utálod a munkádat, akkor szerintem bölcsebb lenne a maximalizmusodon dolgozni inkább. Ha szorongsz a hibázás lehetőségétől, akkor az egy másik munkakörben is problémát fog okozni - ha pedig annyira lentre teszed a lécet, hogy az adott munkakörben nem lehet "nagy bajt" csinálni, akkor a valós potenciálod töredékét sem használod ki, ami önszabotázs. Sikeresen elvégeztél egy nehéz mérnöki szakot, és az írásod alapján alaposan, lelkiismeretesen dolgozol. Nem vagyunk gépek, bizony hibázhatunk is, de az életben mindenben van kockázat, és lehetetlen mindent 100%-ig kontrollálni. Ezzel mindannyian így vagyunk, és ezt el kell fogadni. Hidd el, hogy a tőled telhető legjobb elég jó.
2023. aug. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tobb ideje dolgozom ebben az iparágban mint te, az épìtőipar nem arról híres, hogy segítőkészség van . Engem anno teljesen beledobtak a mélyvìzbe oldd meg magad alapon. De hát ezer más negatív oldala is van ennek az iparágnak, nem szamitottal erre amikor ilyen irányban tanultál?
2023. aug. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!