Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen cégek segítenének...

Milyen cégek segítenének finanszírozni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Egy korábbi barátnőm könyvelőként dolgozott, és a főnöke felajánlotta neki, hogy finanszírozza az egyetemi oktatását. Én informatika terén szeretnék finanszírozást nyerni. Hol és hogyan találhatnék ilyen cégeket? Mit érdemes tudni ilyen esetben?

2023. aug. 22. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

És a barátnőd nem nyújtott a főnöknek extra szolgáltatást? 😅 mert bevallom én ilyet még az életben nem hallottam.


És nem is tudom miért érné meg bármelyik cégnek 1 random srácnak/csajnak az egyetemi költségeit fizetni.

2023. aug. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A főnökei nők voltak, de kitudja.
2023. aug. 22. 23:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es akkor te még biztos nagyon fiatal lehetsz, ha nem hallottál ilyenről, pedig teljesen hétköznapi dolognak tekinthető.

Mondjuk bővül az adott vállalkozás, cég, üzlet, Jolika meg ott van az adminisztrációban mondjuk egy gazdmen alapszakkal, de kellene egy HR-es hivatalosan, ezért a főni elküldi Julikát HR mesterképzésre meghatározott feltételek mellett és keretek között a vállalkozás kifizeti Julika tanulmányait, amiért cserébe Julikának alá kell azt írnia, hogy a tanulmányi idő kétszeresét a végzését követően a cégnél tölti akkor is, ha a világ összedől. De lehet, hogy van egy szoftverfejlesztő vállalkozás, ahol ott ül Géza, mint valami junior fejlesztő, de nagyon kellene valamilyen egyéb más tudás is, Gézának nincs családja, kiváló munkaerő, relatíve sok szabadidővel rendelkezik, ezért a cég vezetése úgy dönt, hogy Gézát taníttatja, és szintén szerződésben rögzített feltételek mellett átvállalják a képzésének költségeit. Ez jó a cégnek, és jó a munkavállalóknak is. Persze, ha sürgősen kell valaki az adott munkakörre akkor külső toborzást fognak a szervezetek alkalmazni, de ha ráérősebb a dolog, akkor megfontolandó ötlet, hogy a már bevált, jól ismert kollégákat képezzék tovább.

2023. aug. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Azért a "teljesen hétköznapi" eléggé túlzó. Nem hiszem hogy manapság annyira gyakori lenne. Mikor ezrével jönnek ki a diplomások.
2023. aug. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert te még nem hallottál ilyenről ez egy létező és nem ritka jelenség :D

És igen, ezrével jönnek ki a frissdiplomás, nulla (élet)tapasztalattal rendelkező emberek az egyetemekről, és hidd el nekem, hogy ha nem létkérdés, akkor nem utánuk fognak kapkodni a szervezetek, hanem elküldik inkább tanulni a 10 éve az adminisztráción dolgozó Julikát, meg a "már valamit asztalra letett" junior Gézát tanulni, esetleg az ügyvédi irodában jogi asszisztensként dolgozó Robit szakjogász képzésre kiokosodni, mert csak. :)

2023. aug. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én cégem, ahol dolgozom, az is csinál ilyet, de csak az első diplomát fizeti én viszont egyetemista gyakornokkémt kerültem oda és a mestert nem fizetik ki, mivel második diploma lesz.


De igen, ez egy elég elterjedt dolog, nagy tisztességesebb multi cégek, főleg IT területen szoktak ilyet csinálni. Persze el kell olvasni az infókat mert nincs kiplakátolva.

2023. aug. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Autóiparhoz kapcsolódó multiknál dolgoztam eddig, mindhárom helyen voltak ilyen lehetőségek, termeléstől elkezdve minden területen. Én pl IFRS könyvelő tanfolyamot végeztem így, de egyetemi képzéseket is támogattak PhD szintig viszont azért voltak nyilván kikötések.


Direkt ilyen állást viszont nem nagyon tudsz keresni, általában elég sablon szöveg van a legtöbb hirdetésben, pl fejlődési lehetőség biztosított. Ez lehet az is hogy fizetnek tanfolyamot, képzéseket meg az is hogy annyi munkát kapsz hogy kénytelen leszel magadtól utána járni a dolgoknak és tanulni, interjún érdemes megkérdezni hogy van-e ilyen lehetőség a későbbiekben.


Nyilván nem az van hogy belépsz és egyből tudod kérni hogy finanszírozzanak neked egy diplomát. Van amikor mindenki számára hirdetnek lehetőséget aki egy adott területen dolgozik (pl nálunk könyvelésen bárki jelentkezhetett mérlegképes vagy IFRS tanfolyamra ha már letelt a próbaideje és határozatlan szerződése volt plusz vállalta a feltételeket). Van hogy a HR vagy egy vezető keres meg vkit hogy lenne egy előre lépési lehetőség de cserébe vállalnia kell hogy X dolgot elvégez, valamint lehet menni a főnökhöz kérni hogy intézze ezt el a HR-rel, vezetőséggel, mert itt vagy X éve és szeretnél majd Y pozícióba kerülni de úgy érzed ehhez szükséged lenne egy mester képzésre mondjuk. Általában ehhez már ott kell lenned pár éve az adott helyen és jól kell teljesíteni, valamint egy legit okot kell tudni mondani ami miatt a cégnek megéri téged taníttatni. Az azért a ritka hogy éppenhogy oda kerültél és már segíteni is akarnak egy diplomával.


Cserébe megvan hogy mennyi idő alatt kell végezned (van amikor egy átlagot is megadnak amit elvárnak) és végzés után hány évet kell még ott maradni különben vissza kell fizetni a képzés árát.

2023. aug. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Érdemes még könyvelői szakot tanulni? Azt olvastam, hogy telített a piac, és a mesterséges intelligencia 5 éven belül elveheti a könyvelők munkáját, ha nem teljesen, de részlegesen.
2023. aug. 23. 18:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyetem volt a munkáltatóm és ott a tanszék például átvállalta a szakirányú továbbképzési szak tandíját.
2023. aug. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyenre ne tervez, mert hosszútávon dolgozó kollégáknak adnak ilyet. Plusz már, sokkal több embert vesznek fel már államira.
2023. szept. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!