Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gazdálkodás és menedzsment...

A gazdálkodás és menedzsment szak jó ahhoz hogy később ügyvéd lehess?

Figyelt kérdés
Ha nem akkor mi az ideális szak ahhoz?

2023. aug. 26. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogász.
2023. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán meglepő, de az ügyvéd az jogász. Jogot tanul.
2023. aug. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Justinianus ***** válasza:
100%
Igen, csak utána még a jogász szakot is el kellett végeznem. :)
2023. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Arcom-arcom...:D Mindenki bölcsésznek születik, csak van aki továbbtanul :P
2023. aug. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha most állsz pályaválasztás előtt, akkor ez kemény kérdés azért. Gratulálok.
2023. aug. 27. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Justinianus ***** válasza:

"Mindenki bölcsésznek születik, csak van aki továbbtanul :P"

Ezek szerint én fordítva vagyok bekötve.

Közgazdásznak születtem, gazdálkodási egységet vezetek egy cégnél,

de aztán unalomból/hobbiból továbbtanultam... :)

2023. aug. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Én csak azért fogalmaztam meg a poént, mert szerintem a jog nem annyira furmányos dolog, szövegértési képesség és némi logika kell hozzá, de a törvények viszont adottak, le vannak írva. Aki nem tudja értelmezni, az csak magára vessen, de ahhoz nem kell jogász diploma. Persze ha valaki ügyvéd/ügyész/bíró stb.. akar lenni, ahhoz nyilván kell a diploma, de szerintem korántsem annyira bonyolult, mint amennyire gondolják az emberek. Nyilván az egyetemen lenyomnak mindent a hallgatók torkán(és van akinek felakad és belefullad ugye), de a hasznos tudást azt úgyis a gyakorlatban fogja megszerezni. Igaz ez bármilyen más szakra is. Illetve megfelelő háttér nélkül elég nehéz tud lenni jogász diplomával elhelyezkedni, hiszen a diploma után (amennyiben mondjuk ügyvéd szeretne lenni az illető), ügyvédbojtárnak kell mennie évekig, és az bizony nem fizet valami jól. Nem egy jogász végzettségű ismerősöm van, tehát tapasztalatból beszélek. Persze ahol anya meg apa is ügyvéd, és a gyerekük lediplomázott jogból, ott nagy baj nem lehet, de ha nincsenek kapcsolatai az embernek, akkor azért van min gondolkodnia a diplomájával a kezében. Így került például a hadsereghez az egyik jogász ismerősöm, mondjuk azért kapásból hadnagyi rangba, irodai munkával. Mire eljutott idáig, eltelt jópár év a diploma megszerzése és az eskütétele között.
2023. szept. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!