Milyen faktot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Helyzet: most lettem 10es, 4,8as volt eddig az átlagom. Matekból és fizikából vagyok a legrosszabb, de abból sem rémesen, csak nem az erősségem. Mindig is orvosira akartam menni, de a kémiatanárokkal hát, mindig besz*ptam, már bocsánat a kifejezésért. Tehát a tudásom kb 0 kémiából... Lehetséges 2 év alatt felkészülni egyedül/magántanárral, vagy hagyjam az egészet? Szeretnék jól megélni, sikeres lenni, igazából az összes tantárgy érdekel. Illetve milyen munkákat éri meg tanulni?

2023. szept. 2. 13:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy van 1 német c1 angol b2 nyelvvizsgám
2023. szept. 2. 13:25
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg az orvosi érdekel, mindenképp kezd el a kémiát! Nálunk és borzalmas tanárok voltak, de több ismerősöm is végül lerakta az emeltet :) Fakton kimondottan az érettségire készítenek fel, lehet ott erősebb is az oktatás, pláne ha más tanárt kapsz. Ha pedig az nem jön össze, akkor internet, magántanárok, könyvek, kidolgozott tételek. Össze lehet hozni!
2023. szept. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kémia, biosz fakt + felvételi előkészítő tanfolyam, esetleg magántanár. Menni fog!
2023. szept. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
egyébként orvosira a kémia emelt érettségit fizikával ki lehet váltani. Bár azt írtad az se megy annyira. Nekem most fizika faktom van és én szeretem, szóval nekem nem vészes. De semmi nem lehetetlen, szerintem simán fel lehet készülnek 2 év alatt. Sok sikert!
2023. szept. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Illetve ha még nem voltál akkor én ajánlom, hogy menj el vagy az Educatiora vagy az adott egyetem nyílt napjára. Én a pécsi ÁOK nyílt napján voltam. Ha egész nap ott vagy, kapsz igazolást is, megismered a szakot, mindent kérdezhetsz, és mindneki nagyon segítőkészen válaszol.
2023. szept. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Orvosin kívül mit ajánlotok?
2023. szept. 2. 14:51
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sok egyetemet, szakot végignéztem, mert most vagyok 11.-es, és lassan ugye jön a felvételi, nem akartam az utolsó pillanatra hagyni. Én amiket néztem és ígéretes szaknak tűnt: a gazdasági szakok, az orvosi, a mérnökik (vegyész-, építészeti- stb), pénzügy és számvitel, jogász, vegyész. Én ha minden jól sikerül ebben a két évben akkor vegyészmérnökire jelentkezek.
2023. szept. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha jó vagy biológiából, a pszichológiát is megpróbálhatod.
2023. szept. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
#8 Légyszi, ne javasoljuk mindenkinek a pszichológiát, csak azért, mert az illető valamelyik elfogadott tantárgyból emeltezne! Úgy értem, tudom, hogy most csak jószándékból írtad ezt a választ, de Dunát lehetne rekeszteni a szakra jelentkezőkkel, és közel sem mindegyikük alkalmas pszichológusnak. Ha a kérdező nem 100%-ig biztos benne, hogy pszichológus akar lenni, akkor ne menjen erre a szakra.
2023. szept. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
#9, abból gondoltam a pszichológiát, mert az orvos is meg a pszichológus is emberrel foglalkozik, az orvos a testi problémákat, a pszichológus lelki problémákat gyógyít, mindketten valamilyen szinten gyógyítanak. Csak a pszichológusnak nem kell kémiából is jónak lenni, de ha humánus beállítottságú, nem inkább természettudományos, akkor akár az is jó lehet.
2023. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!