Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végzett orvosok, rezidensek,...

Végzett orvosok, rezidensek, szakorvosok. Mennyire ajánljátok az orvosi egyetem elkezdését, illetve ha visszamehetnétek az egyetemi évek kezdetére, ugyanezt a pályát választanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Dilemma előtt állok, ugyanis rendelkezem már egy diplomával, gyógyszerész vagyok, munkalehetőségem rengeteg és a fizetésem is jónak mondható. Viszont nem érzem úgy, hogy ebben ki tudok teljesedni, váltani szeretnék orvosi pályára. Az egyetemi felvételi megvolt, sikerült bejutnom, viszont vacillálok, hogy nem fogom-e megbánni a pályaváltást. Sajnos nem volt lehetőségem orvosokkal beszélgetni arról, hogy mit gondolnak, mennyire is éri meg az ő útjukat követni, nemcsak anyagi szempontokat szem előtt tartva. Nagyon köszönöm a válaszokat! Egyébként húszas éveim közepén járok.



2023. szept. 2. 20:41
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%
20: azért te is tudod, hogy ez nem "csak" ennyi. A bikem krvára sz*patós tud lenni az áokon, másrészt máris megspórolt egy csomó időt azzal, hogy nem kell ezekkel a tárgyakkal foglalkoznia. Ez heti 6-7 órát felemészt (a tárgyakon való részvétel + a vizsgákra való készülés).
2023. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó ez első évben kettő tárgy. Másodikban egy, meg negyedikben egy. Mondjuk a bikém meg a gyógyszertan tényleg nehéz.
2023. szept. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
54%

Én végzett gyógyszerész vagyok. Van némi rálátásom a kérdésedre. A döntést Te tudod és neked is kell egyes egyedül eldönteni. Az, hogy beszéltél erről a férjeddel, szerintem bölcs döntés volt.


És én mit gondolok az egészről?


Nekem nagy szopóroller volt a GYTK. Összességében úgy gondolom, hogy megérte, ha a fizuból indulok ki. A lelkemnek viszont nem tett jót. Engem a harmadév készített ki a leginkább. Visszatérve a tárgyra.


A gyógyszerészet elég sokoldalú szakma/hivatás. Nem csak a patika létezik. Tény, hogy nagyon nehéz kitörni onnan (nekem még nem sikerült), de ha sikerül a cégeknél, gyáraknál sok lehetőség közül válogathatsz. Én inkább megtalálnám a számomra érdekes területet. Ha nincs teljesen más irányba elmennék pl. informatikusnak, szakácsnak vagy vállalkozást indítanék stb. De ez az én meglátásom én gondolatom.


Összesében én belekezdenék az orvosiba ha annyira azt érezném, hogy orvos akarok lenni. Viszont tuti hogy pár hét alatt abbahagynám :D . Mivel ugyanakkora szopás mint a GYTK ha nem nagyobb. A pénzről meg ne is beszéljünk... Inkább gyűjteni kell, befektetni mint értelmetlen/bizonytalan dolgokba miliókat belenyomni. Ne feledd egyszer mindenki megöregszik! Nem jó csak az állami nyugdíjra támaszkodni. A gazdagsággal egyben szabadságot is el tudod érni! Nem biztos, hogy 50 évesen már dolgozni szeretnél.

2023. szept. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
25%
Az orvosi pont egy olyan hivtás, amit sokan megbánnak, hogí nem küzdöttek érte eléggé. Emiatt én megcsinálnám, ha lenne rá módom.
2023. szept. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Kedves 23-es!


Jogos az álláspontod, viszont a pénz engem ennyire nem motivál. Jól keresek, de boldogtalan vagyok a munkámban, lehúzni így x évet egészségügyi kockázatot is jelenthet. Pénzbōl élünk, ez nyilvánvaló, de sajnos és nem az a típus vagyok, aki jól elvan olyan környezetben, ami nem a szíve vágya, ha megfizetik.

A tanulásba ölni a pénzt miért értelmetlen? Dolgozhatnék ez alatt a pár év alatt annyit, hogy vegyek egy menō házat és autót, de errōl szól csak az élet?

Én inkább élvezném a mindennapjaimat egy alapvetō anyagi háttérrel, mondom ezt úgy, hogy kerestem már rengeteget hónapokon keresztül és nem tett boldoggá.


Különbözünk, nem negatív reakciónak szántam, örülök, ha téged az anyagi része motiválni tud! Sajnos az nekem kevés vigasz.

2023. szept. 8. 23:18
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. 23-as vagyok. Nem sértésnek szántam a válaszomat. Örülök, hogy nem vetted annak. Viszont bőven van kockázata annak, hogy a 12 félévet nem tudod befejezni illetve annak is bőven van kockázata, hogy nem tetszene az orvosi munka. Így igazából valamilyen szinten kidobott pénz lenne, de lelkileg, szellemileg és önismeret szempontjából biztosan fejlődnél.


Na és most tekintsük át az orvosi munkát. Jövedelmező, társadalmilag megbecsült. Na és most mi a valóság?


- Kórházak, rendelők nagy része kopott, régies, lehangoló (maga a munkakörnyezet)


- A páciensek szinte futószalagon érkeznek.


- A legtöbb orvos befásult és unott. Gyógyítani nem igen tud (erre visszatérek mindjárt).


- Felszerelés, műszerek sok helyről hiányoznak vagy nagyon elavultak.


Na és a gyógyítás. Nem olyan régen komolyabb problémával fordultam szakorvoshoz. A szakorvos unott volt, befásult. Tollát csavargatta, kattogtatta. Nem mondott semmit. Már túl voltam egy gyógyszeres kúrán. Visszarendelt kontrollra 2 hét múlva. Vény nélküli gyógyszerekkel meggyógyítottam magamat. De volt reumatológiai problémám is ahol ugyanezt a hozzáállást tapasztaltam. Egyedül egy sebész főorvos munkásságát tudnám kiemelni aki tényleg meggyógyította a problémámat. Tehát sokan nem tudnak gyógyítani maximum kezelni. És még finoman is fogalmaztam.


Nekem sem ez a gyógyszerészi munka a szívem vágya. De egyet ne felejts el. Nem a munkában kell keresni a boldogságot :) ! Hanem a munkán kívüli életben. A munkát munkának kell felfogni, pénz keresésnek nem egy olyan dolognak ami téged boldoggá tesz. Hosszabb távon minden munka monotonná fog vállni. Még egy műtét is - ha már túl vagy ezer műtéten.


Persze szíved joga azt csinálni amit jónak gondolsz:). Ha te orvos akarsz lenni az leszel. Mindent el lehet érni amit az ember akar :D. Fontos! Tényleg ne a munkában keresd a boldogságot mert akkor sosem leszel boldog. Persze olyan munkát se csinálj amit gyűlölsz! Meg kell találni az arany középutat.

2023. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
74%

Csak erre szeretnék reagálni, mint orvos:


"Tehát sokan nem tudnak gyógyítani maximum kezelni. És még finoman is fogalmaztam."


Tekintve hogy nagyjából a fertőzéseken, egy-két kórképen és néhány sebészettel megoldható betegségen kívül tényleg mindent maximum kezelni, kordában tartani lehet, így nem meglepő.


Amúgy egyetértek veled, az orvosi munka kívülről nagyon jól néz ki, benne lenni már sokkal árnyaltabb. A kollégák nagy része kiégett. Én az egyetem végére égtem annyira ki, hogy végül soha nem praktizáltam. Egyszerűen a napi szembesülés a körülményekkel, az együttműködésre képtelen kollégákkal, az önpusztító betegekkel... Aki tartósan a pályán marad az vagy a pénzért teszi, vagy mert élvezi az önszivatást.

2023. szept. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

#26 köszi a véleményt, nagyon örülök neki, hogy valaki ennyire értelmesen és normálisan képes leírni az álláspontját, az ilyet mindig nagyra értékelem. Rengeteg dologban igazat adok neked, néha sajnos a szívem elhúz a kevésbé racionális gondolatok felé, viszont ha megpróbálom (2 év ingyenes) azzal nem veszíthetek.


#27 esetleg privát üzenetben lehet hozzád 1-2 kérdésem?

2023. szept. 10. 17:29
 29/31 anonim ***** válasza:
Azóta van valami fejlemény?
nov. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Van, belevágtam és eddig nagyon tetszik. Mellette dolgozom, pénzt keresek, a számonkéréseket szépen csinálom.

A férjemmel megvagyunk és támogat a döntésemben.

Minden változhat, de ez az egész életre igaz. Ennyi erővel házasodni sem kell, mert bizonytalan a jövő. Én hiszek benne, csinálom és majd lesz ami lesz. Az építő, ha akár negatív komment is volt, köszönöm, hogy időt szántak rá.

dec. 10. 21:23
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!