Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végzett orvosok, rezidensek,...

Végzett orvosok, rezidensek, szakorvosok. Mennyire ajánljátok az orvosi egyetem elkezdését, illetve ha visszamehetnétek az egyetemi évek kezdetére, ugyanezt a pályát választanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Dilemma előtt állok, ugyanis rendelkezem már egy diplomával, gyógyszerész vagyok, munkalehetőségem rengeteg és a fizetésem is jónak mondható. Viszont nem érzem úgy, hogy ebben ki tudok teljesedni, váltani szeretnék orvosi pályára. Az egyetemi felvételi megvolt, sikerült bejutnom, viszont vacillálok, hogy nem fogom-e megbánni a pályaváltást. Sajnos nem volt lehetőségem orvosokkal beszélgetni arról, hogy mit gondolnak, mennyire is éri meg az ő útjukat követni, nemcsak anyagi szempontokat szem előtt tartva. Nagyon köszönöm a válaszokat! Egyébként húszas éveim közepén járok.



2023. szept. 2. 20:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
7 vagyok: hát akkor nagyon beszéljétek át ezt a férjeddel most is, félév végén és év végén is, mert erre a "bulira" nagyon könnyen rámehet ám a házasságod, és úgy egyáltalán nem biztos, hogy annyira meg fogja érni. Hitelre BIZTOSAN nem vállalnám.
2023. szept. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
32%
Én megcsinálnám, lehet egy életre ezen rágódnál.
2023. szept. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
30%
Külföldre is átmehetsz, vannak helyek ahol ingyenes vagy jóval olcsóbbb a képzés.
2023. szept. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
90%

Én ebben a felállásban nem vágnék bele. Van egy jól fizető, biztos állásod, az orvosi sem biztos hohy be fog jönni.

A férjedre meg szerintem ne alapozz, az még sok év amíg visszafizetetitek a hitelt, ki tudja mi történik addig.

2023. szept. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

#11 köszi a válaszodat!

#10 bárki bármikor megcsalhat, semmi sincs kőbe vésve, aki meg akar csalni az meg is fog. Egyébként iszonyatosan irigynek tűnsz a kommentjeid alapján. Nem patikai eladó vagyok amúgy, ha már ennyire belementél, gyógyszerész diplomával csomó területen el lehet helyezkedni.

2023. szept. 3. 10:33
 16/31 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Férfiként írom, hogy szerintem inkább ne. Ha már van egy erős diplomád, jól is keresel, a lehetőségeid is jók a jövőre, felesleges ekkora mentális, fizikai, pláne anyagi terhet a nyakatokba venni. Lehet, szívtelennek hangzik, de én sem repesnék az örömtől hosszabb távon, és a hitel az még csak egy dolog.
2023. szept. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
86%

Szintén férfiként, és orvosként rohadtul nem örülnék ha az asszony kitalálná, hogy ő most orvosira akar menni.

Ez minimum 9-10 év szopás ami nem éri meg egyébként. És az hogy ki kell perkálni pár milliót az a legkevesebb benne.

Én jelenleg nettó másfelet keresek, ha lenne társam az nem zavarna ha nem keres sokat, az viszont igen, hogy gyakorlatilag folyton, vizsgázik, tanul, ügyel. Ez az ötlet tuti recept egy váláshoz.

2023. szept. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A kérdés sokrétű, és az anyagi oldala csak az egyik. Ha az biztosított is, nem jó, ha nagyon kiszolgáltatott vagy valaki másnak, hiába a férjed. Ugyanakkor mivel a gyógyszerész diplomád nem veszik el, utcára sem kerülsz, ha az orvosi alatt történne valami a házasságotokkal, mivel akkor vissza tudsz menni gyógyszerésznek. Az igaz, hogy egy csomó pénzt kidobnál ebben az esetben, de azért koldulni nem kellene. Az orvosi 6 év tanulás, mellette gyereket nevelni nehéz. Ha vannak ilyen terveitek a férjeddel, akkor lehet, hogy nem előnyös most belevágni egy 30-31 éves korig tartó képzésbe, majd az azt követő több év rezidenskedésbe, ha amúgy megtehetnétek, hogy 1-2 év munka után még fiatalon szülj. De ha ilyen tervetek nincs, akkor ez nem gond.
2023. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező, simán vágj bele, ha ez a vágyad és van rá anyagi kereted.

Szerintem itt a legtöbb válaszoló nem az orvosira jár, úgyhogy nem tudnak érdemben hozzászólni.


Gyógyszerészként egy csomó tárgyat el tudsz fogadtatni, ezzel is könnyebb dolgod lesz és kevésbé fog leterhelni a vizsgaidőszak. Másrészt vannak már olyan alapjaid, amik meg tudják majd könnyíteni a tanulást.


Az orvosi alatt is szoktak gyereket vállalni, jellemzően 4. év után. Ez ne legyen probléma, másrészt ha gyereked születik, akkor elengedik hitelt.

2023. szept. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Megsúgom, hogy gyógyszerészként maximum egy sejtbioszt, egy kémiát és egy biokémiát tud elfogadtatni, meg esetleg a gyógyszertant és kb. ennyi.
2023. szept. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!