Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végzett orvosok, rezidensek,...

Végzett orvosok, rezidensek, szakorvosok. Mennyire ajánljátok az orvosi egyetem elkezdését, illetve ha visszamehetnétek az egyetemi évek kezdetére, ugyanezt a pályát választanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Dilemma előtt állok, ugyanis rendelkezem már egy diplomával, gyógyszerész vagyok, munkalehetőségem rengeteg és a fizetésem is jónak mondható. Viszont nem érzem úgy, hogy ebben ki tudok teljesedni, váltani szeretnék orvosi pályára. Az egyetemi felvételi megvolt, sikerült bejutnom, viszont vacillálok, hogy nem fogom-e megbánni a pályaváltást. Sajnos nem volt lehetőségem orvosokkal beszélgetni arról, hogy mit gondolnak, mennyire is éri meg az ő útjukat követni, nemcsak anyagi szempontokat szem előtt tartva. Nagyon köszönöm a válaszokat! Egyébként húszas éveim közepén járok.



2023. szept. 2. 20:41
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
13%

Ez a te bajod látod! Hogy folyamatosan elégedetlen vagy. Ezért nem vagy boldog. Előbb kellett volna gondolkodni. Rosszul döntöttek anno, most iszod a levét. Ez van. De nyugi már csak 50+ éven kell dolgozni!


Kérdésedre válaszolva nagyon nagyon nagy kitartás kell az orvosihoz, munka mellett 20+ evesen úgy sem tudod végig csinálni!

Te a gyógyszerekhez értesz, ahhoz is kell valakinek érteni.

2023. szept. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
#1 sajnálom, hogy ennyi rosszindulat szorult beléd, nagyon megkeseredett ember lehetsz. Szerintem 18 évesen nagyon kevesen tudnak reálisan pályát választani, valamit egy egyetem nem feltètlenül adja vissza, hogy a miről is fog szólni egy munkakör.
2023. szept. 2. 21:02
 3/31 anonim ***** válasza:
7%

Én rosszindulatú? Először is gondolkozzal már, mielőtt vádaskodsz! Segítettem nem?! Elmondtam a véleményem. Mert hahó! Kiirtál egy hülye kérdést azzal a nagy okos gyógyszerész fejeddel. Lehet neked sem ártana néhány bogyeszt leküldeni nem gondolod? Hatha nem írnál butaságot.


Van véleményem és nekem ez. Amúgy meg nem nagyon repdesnek válaszolni, úgyhogy szerintem becsulj meg! Meg mindig nem értem miért ne mondhatnék véleményt?!


18 evesen már felnőtt vagy tudnod kell mit szeretnél.


Nagyokos gyógyszerész fejednek idézek - a nagyokos gyógyszeresz fejedtől Mr. Sértődött patikus Úr!


Azt írod “ vacilálok, hogy vajon nem fogom e megbanni a váltást”

Erre reagáltam.

Szerintem kar belekezdeni mert megnagyobb kudarcokat élsz meg, mint videki patikuskent.

De bocs h válaszolni mertem.

Ha egy közösségszervezést szeretnel csinálni vagy egyéb büfészakot azt mondanám vagy bele sima úgy, de az orvosi az a legkeményebb egyetem. Nem ilyen világukat nem tudó, hisztis, rosszul döntő boldogtalan alakoknak találtak ki mint te vagy.

Amúgy is ha ennyien megsértődtel, hogy őszinte voltam mi lenne veled az orvosin? Sírva szaladnal haza 2 nap után Mr. videki patikai eladó barátom

2023. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
94%
Nem a megszólított foglalkozásúak csoportjába tartozom. Ha van megfelelő anyagi háttered, hogy az újabb 6 év tanulás alatti megélhetésed biztosítva legyen, akkor nyugodtan vágj bele. Ha olyanok a családi körülményeid, hogy saját családod létrehozása sem gátolt, akkor miért ne ? Igaz, hogy utána a rezidens évek meg a szakorvossá válás még sok-sok évet jelenthet, de a jövőt nem lehet pontosan előre látni. Visszatérhetsz a gyógyszerész pályára, de találhatsz olyan munkahelyet és munkakört, ahol a kétféle végzettséggel (szakosodás nélkül is) versenyképesebb lehetsz másoknál. Emlékszem, hogy dr. Veress Pál szexológus annak idején harmincon túl kezdte el az orvosi egyetemet és éppen azért választotta a szexológus pályát, mert ott volt a legrövidebb idejű képzés.
2023. szept. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

En nem ajanlom.

12 felev, azaz 12 x 1,35 millio ft.

Neked a GYTK elvegzese miatt mar kemenyen perkalnod kellene.

Emellett nuku szabadidod, dolgozni sem tudnal egyetem mellett.

A targyaidat se nagyon tudnad elismertetni GYTK-rol, mert van elevulesi ido a targyelismerteteshez.

Lehet, hogy az orvosi kemia - bikem - klinkem vonal meg konnyen menne neked, de sok mas nehez tantargy is van.

Pl te meg amikor kezdted a gyogyszereszit, tutira nem volt nektek anatomia (most mar van).

2023. szept. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat :)
2023. szept. 2. 21:57
 7/31 anonim ***** válasza:
98%

Egyik oldalról meg nem vagy elkésve semennyire, amennyiben az anyagaikat biztosítani tudod (tudjak neked). És ha vegzel, még akkor is min. 30 évig fogsz dolgozni.

Másik oldalról szerintem nem éri meg - mármint ha az orvosi hivatásra gondolunk. A gyogyszereszet nagyon jó végzettség, szerintem legyél büszke és örülj, hogy elvégezted.

Mindenesetre ha már úgyis felvettek, én most belevágnék, de nagyon átgondolnám félév végen és év végén, hogy tényleg akarom-e én ezt. Ha kicsit is meginogsz, bármikor kiiratkozhatsz, és a gyógyszerészi diplomád akkor is ott lesz.

2023. szept. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
92%

Általános orvosi végzettségem van, soha nem léptem be a rezidensképzésbe, de azért nagyjából orvosi pályán maradtam kutatóként.


Én újrakezdeném, mert az egyetemet nagyon szerettem (SOTE), és a szakma is kiváló. A jelenlegi karrieremben is előnyös, orvos szemmel tudom megközelíteni a problémát. Persze bizonyos szem hátrányban vagyok a biológusokhoz vagy biotechnológusokhoz képest, de jobban meglátom hogy mi klinikailag releváns és mi csak fingreszelés.


Hasznos még pályaelhagyóként is, mert a mai egészségügy állapota mellett jó, ha van aki eligazodik a szakmai ajánlások és a legalapabb kórképek között, ráadásul gyógyszerfelírási jogom is van, így nem szükséges a háziorvoshoz rohangálni.


És persze előnyös azért is, mert ha kiégek a kutatósdiban, bármikor mondhatom azt hogy oké, akkor belépek a rendszerbe. Egyik kolléga 45 évesen döntött így hogy háziorvos lesz, teljesen jól boldogul.


Ami hátrány, hogy én tuti nem kezdtem volna közel tizenöt milliós adóssággal az életemet emiatt, ezt nagyon gondold végig. Dolgozni az egyetem mellett nem lehetetlen, de nehéz és kimerítő.

2023. szept. 3. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

A hitel része számomra is bántó, viszont a férjem nagyon jól keres és rendelkezünk már saját lakással, tehát nincs másféle hitelünk, valamint egy biztos munkahelyem lenne nekem is a végzés után.

Köszönöm az őszinte válaszokat!

2023. szept. 3. 06:37
 10/31 anonim ***** válasza:
39%
És ha otthagy a férjed mert nem lesz energiád rá és megcsal egy huszonévessel? Hiába keres jól képtelen vagy magad eltartani de persze én vagyok a barom. Rosszul dontottel ez van kellenek a patikai eladók is.
2023. szept. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!