Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matek ZH lesz jövő hónapban...

Matek ZH lesz jövő hónapban és szinte a nulláról indulok. Engedjem is el?

Figyelt kérdés

Technikumból jövök, kb. majdnem másfél éve nem volt matekom. Már be van jelentve az első ZH időpontja, ami október 13.


1.hét: Komplex számok: algebrai és trigonometrikus alak, műveletek (F4)


2.hét: Egyenesek, körök, parabolák a síkon (1.2), Háromdimenziós koordináta rendszerek (12.1). Vektorok: alapműveletek, skalárszorzat, vektoriális szorzat, egyenesek, síkok (12.2 ‒ 12.5)


3.hét: Számsorozatok, nevezetes sorozatok, sorozatok határártéke (11.1). Határérték (2.1 ‒ 2.4)


4.hét: Határérték a végtelenben, végtelen határértékek, Folytonosság, Derivált (2.5 ‒ 2.7)


Megnéztem a tanár által küldött jegyzeteket. Az első három anyag nem is lenne húzós, de a jegyzetek közepe-vége felé már olyan képletek vannak, amiket életemben nem láttam. Napról napra akarok tanulni, de lehetetlen küldetésnek néz ez ki.



2023. szept. 6. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress sürgősen egy korrepetítort. Semmiképpen ne engedd el, kezdj el most tanulni!! Vagy jobb híján mateking.
2023. szept. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Matekingben gondolkodtam én is. Hazaérek aztán elő is fizetek rá.
2023. szept. 6. 08:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg 1 het sem telt el az egyetemen, valahol meg csak jovoheten kezdodik. Joforman el sem kezdtel tanulni. Miert nezegeted a jegyzet veget, amikor azzal kene foglalkozni, hogy az adott heten mit vettetek. Azert vannak az orak, hogy megertsd, nem magadtol kell.

Kapd ossze magad, ulj le tanulni, aztan ha valamit nem ertesz nezz utana a neten, rengeteg ilyen videot fogsz talalni, mert ugyanis ezek nagyon bevezeto temak….

Ha ugysem megy, akkor kerj segitseget

2023. szept. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van addig egy hónapod, ülj le tanulni. Később (vizsgaidőszakban) ennél többet kell megtanulnod rövidebb idő alatt.
2023. szept. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

"Az első három anyag nem is lenne húzós, de a jegyzetek közepe-vége felé már olyan képletek vannak, amiket életemben nem láttam"


Nyilván nem láttál elvégre még nem oktatták... azt tanuld meg ami már oktatásra került ne előre tanulj mint valami élettelen stréber. Az a dolga az oktatónak hogy a jegyzetben szereplő "képleteket" elmagyarázza. Majd ha odaér az anyagban akkor megérted, addig is legyél naprakész. Az pedig hogy nem volt másfél évig matekod nem mentség semmire, mivel a nulláról kezdik az egyetemen az oktatást. Ha pedig ilyen könnyen feladod neked sosem lesz diplomád.

2023. szept. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megyek tanárhoz, meg a matekingre is előfizettem...
2023. szept. 6. 18:04
 7/9 A kérdező kommentje:
Megkaptam a zh-kat
2023. szept. 7. 10:19
 8/9 A kérdező kommentje:
meglett 😁😁
2023. okt. 16. 09:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok!! 🥇🏆
2023. okt. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!