Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Help,megbántam a szakomat(közé...

Help,megbántam a szakomat(középsuli)?!

Figyelt kérdés

(Tegnap este feltettem ezt a kérdést,és a gyakori törölte ,és mire lett volna idöm alaposan elolvasni a válaszokat ,addigra törölte az oldalamat. Pedig annyira jó válaszok voltak, kérem segítsen az aki írta ,vagy igazából bárki.) Egyébként 2007-es vagyok, ne tiltsák le ezért megegyszer.


Szóval ,most kezdtem a turisztika szakot középsuliban ,kéttannyelvü német ,előkészítővel. A suli nem rossz,programokban nincs hiány ,osztály sem vész ,de én a szak miatt aggódom. Eleinte kedvem is volt hozzá ,aztán egyre több kritikát kaptam ,hogy semmire se való ,meg semmi életem nem lesz mellette , meg a tanár is bejött és mondta ,hogy amúgy ez a szakma úgy megszünik 10 éven belül . Meg nincs jó gyakorlati hely.Mondom köszi a bíztatást ,pedig mi 6 év múlva végzünk. Annak idején anyáék akartak közgáz technikumba iratni ,de én nagyon ellenkeztem . Jó húlye voltam mondjuk. Most meg semmirevalónak érzem a szakomat ,váltanék talán ,de anyu hallani se akar róla ,ő annak idején akarta ,vessek magamra. Talán ,ha nagyon "eroszakos" vagyok ,talán segítene. Egyedul nem hiszem ,hogy intézhetnék bármit is. Pedig már bánom. Akkora hulye voltam. Néha úgy érzem most 6 évemet fogom erre elpazarolni. Pedig fel is lebbeztünk angol szakra a kozgaz suliba ,de nem vettek fel. Most meg nemetes vagyok ,lehet oda átvennének. De egyébként a fodrászat is eszembe jutott. Csak én 8ban nagyon tanácstalan voltam . Meg idióta döntésképtelen.

Előző kérdésemben ,pontokba szedett választ kaptam , meg asszem még 2-őt ,hogy nem sokat er a technikumi szakma , az számít mit tabulsz egyetemen,kb senki nem abban dolgozik amit tanult , ne ilyen lenyegtelen nyelveket tanuljak,és nem látja olyan sotetnek a turisztika szakot,mert tobb skillt kapok tőle ,mint az "unalmasabb" pénzügytől. Kérem ő írjon ,mert ez nagyon jó válasz volt. Vagy bárki akinek van tippje. Előre is köszönöm.

(Es gyakori kerdesek ne tiltsd már le ,mert fontos és épp elég idos vagyok)



2023. szept. 6. 15:57
 1/5 A kérdező kommentje:
meg azt is írta ,ha tetszik ne hagyjam ott *
2023. szept. 6. 16:00
 2/5 anonim válasza:
Szerintem nincs veszve semmi. Azt ne hagyd, hogy mások vegyék el a kedved, ha el tudsz benne helyezkedni és szereted, akkor csinálod ha pedig rájössz, hogy mégse ez kell, nekem pl volt ismerősöm, aki elment jogra, úgy hogy turisztikán végzett. Nem tudom mennyire szeretnél egyetemre menni, de ha nem akkor is lesz már egy technikumi papírod és elmész pl a fodrász szakmára is, később pedig eldöntöd, melyikben tudsz jobban vagy pedig melyikben szeretnél jobban elhelyezkedni. Ha anyudék nagyon ellene vannak a suli vagy szakváltásnak, akkor ezt tudnám tanácsolni.
2023. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszii,meglátom. Csak néha tényleg az jut eszembe ,hogy pazarlom az időmet ,és ettől szomorú leszek.
2023. szept. 6. 21:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként azért is gondoltam jónak/jobbnak a turisztika szakot,mert azzal van lehetőség külföldön elhelyezkedni ,míg a közgázzal elvileg csak Mo-n ,mert magyar gazdasági szabályokat tanulnék. De nem tudom ki hogy látja...
2023. szept. 7. 00:41
 5/5 anonim válasza:
Én is így tudom, a turisztika meg jó itt is meg kint is. 1-es voltam
2023. szept. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!