Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen a legerősebb...

Melyik egyetemen a legerősebb az informatikai kar?

Figyelt kérdés
Leginkább a programtervező informatikus érdekelne. Ami számomra igen meglepő, hogy a BME-n nem tanítják, de van a debreceni-, szegedi-, pécsi tudományegyetemen, illetve az ELTE-n, miskolci és nyíregyházai egyetemen. Melyiket tanítják a legjobban ezt a szakot? Melyik egyetemen “szivatnak” nagyon? Esetleg még második sorban a mérnökinformatikus meg a kiberbiztonsági mérnök is szóba jöhet.

2023. szept. 10. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem a ponthatárok is sokat árulkodnak. Meg persze az egyetem neve sem mindegy...
2023. szept. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Informatikában nem nagyon van az egyetem erősségének jelentősége, már ha az itthoniakról beszélünk. Amiben egy nevesebb egyetem jobb lesz az a kapcsolati tőke szerzése. Itthon azért legnagyobb arányban a neves egyetemekről jönnek majd ki a komoly szakemberek, akikkel könnyű egyetemen összebarátkozni, meg akár kis eséllyel valami izgalmas startupot is elkezdhettek.


A leggyengébb magyar egyetemen is adnak megfelelő tudást, a különbség a hallgatók minőségében és a zh-k/vizsgák nehézségében lesz. De mivel úgy is neked kell otthon tanulni és gyakorolni ebben a szakmában, így ez teljesen irreleváns.


Ha matekosabb terület érdekel, pl data science, akkor viszont érdemes egy erősebb egyetemet választani, mert magadtól szinte biztosan nem szenvednél annyit a matekkal, szóval jó, hogy nehéz zh-kat/vizskákat kell belőle írnod.

2023. szept. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Melyik egyetem számít informatikailag legnevesebbnek, ahol programtervezőt is képeznek?
2023. szept. 14. 19:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Az Elte nagyon matekos erre fel is kell készülni, ha esetlegesen oda mész...régebben valami matekos neve volt eleve ennek a szaknak ott...elvileg ez az egyetem tanítja a legszínvonalasabban...De sokat hallottam, hogy az Óbudai Egyetemen is jó az oktatás és most indítottak egy nagyon fasza mesterszakot is.


Ezt a 2 egyetemet tenném legelőre, mivel itt nem maga a végzettség a lényeg ezáltal nem ,agának az egyetemnek a neve, hanem a te tudásod a lényeg...lásd...barátnőm párja azért nem fejezi be az egyetemet, mert gyakorlaton volt egy cégnél és megvoltak elégedve vele és bumm felvették elég jó a fizetéssel...


Ebben a szakmában csakis a tudás, ami számít...ezért van az, hogy ne lepődj majd meg ha te a diplomáddal ugyan annyit keresel mint a munkatársad egy okj végzetséggel viszont sok tudása van...senior


Ide elhivatottság kell és folyamatos önfejlesztés...

jan. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Amit még hozzá tennék, hogy a nyíregyházit főleg és a Miskolci egyetemet is elkerülném a helyedben, mivel ott úgy hallottam nem tul jó az oktatás...Az ott végezett diplomásokkal nem sok mindent tudnak kezdeni a cégek... tisztelet a kivételnek persze.
jan. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Mindenki csak hallja a dolgokat. De hogy mi az igaz. Mondjuk a 234 pontos mérnökinfó képzés lehet árulkodik.
jan. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mesi2004 válasza:
ELTE SEK ajánlom
tegnap 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!