Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE-HHK katonai vezető(lövész)...

NKE-HHK katonai vezető(lövész)/logisztika (hadtáp) mik a különbségek a képzésben, bentmaradási nehézségben?

Figyelt kérdés

hallottam hogy relatíve a nap nagy részét kiteszik a különböző foglalkozások és nem tudom mindemellett mennyit szoktak tanulni, mennyire nehéz az anyag és a bennmaradás(tanulmányi szempontból)


Vagy tényleg a fizikai teljesítményen van a hangsúly? Eddig alig-alig volt kérdés erre vonatkozóan.Mindenre kíváncsi vagyok ettől függetlenül, főleg ott tanulók/tanultaktól.Köszi előre is! Ha esetleg látod hogy régi a, akkor is kérlek ha van infód ozd meg, látni fogom és megfogom köszönni.



2023. szept. 15. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Azért egy katona képzés nem egy orvosi, mérnöki vagy természettudományi képzés ahol tényleg tanulni kell.
2023. szept. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, ott tanuló vagy tanult vagy?
2023. szept. 20. 10:57
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
Nem. Nekem igazi diplomáim vannak.
2023. szept. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Nekem elég sok barátom járt oda. Nem rég avatták őket. 80%-a megbánta, hogy oda ment hiába akart mindigis katona lenni. Egyetem kezdéskor tök irigyek voltunk rájuk, hogy ők már “fizetést” kaptak akkor és mi csöves egyetemisták voltunk hozzájuk képest (nekünk 4,5-ös átlaggal volt kb 30k nekik meg 300+ os fizujuk ami évente emelkedett asszem) Viszont mikor végeztek akkor jöttek rá, hogy fizetett rabszolgák lettek. Szabadidőd akkor van amikor azt a honvédség úgy akarja (ünnepnap is behívnak ha úgy akarják) kifizetni túlórát nem fogják napi 14 óráig. Kb mindent a hjt-re fognak. De ha a sok random gyakrolatot kibirod, csaladot nem akarsz vagy esetleg a gyerekedet nem akarod latni majd felnoni mert te inkabb ocsan meg taborfalvan szivatnad magad akkor hajra. Brutto 610-es fizetes (beosztastol fuggoen) meg egy kis cafeteria ehhez eleg keves lenne nekem. Tanulmányi szempontból nem vészes. Teljesíthető kb bárkinek. Csak be kell jarni kb es azt mutatni nem szarod le az egeszet. Fizikai alkalmassag persze kell hozza, de erre a lehetoseg adott is a laktanya kondi miatt. Kb ezt az egyet tudom mondani a katonasag mellett, hogy lehet kondizni munkaidobe. Foglalkozások ha a laktanyaba vagytok akkor 8-2-4 ig tartanak durván általába. Ha gyakorlaton vagytok akkor meg addig tart amig a busz nem jon ertetek.
2023. nov. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

Biztos nagyon sok HHK-s barátod van. Egyedül a 2022 szeptemberétől kapnak fizetést, előtte nem kaptak, 300 felsőhang. Egyetem alatt tényleg kevés szabadidő és pénz van, viszont bőven fenntartható párkapcsolat. Egyetem után pedig ugyanúgy dolgozol, mint bárki, napi 8 óra, fizetett túlóra .

Tanulmányilag matekok szoktak buktatók lenni, valamint a tesi, ha az ember nem készül rá rendszeresen. Nem tudom hogy neked kik szolgáltak információval kedves utolsó válaszoló, de ezek durva hazugságok, én is tudnék rosszakat mondani erről a helyről, ezek pont nem tartoznak oda.(egyetem alatt tényleg ne akarj gyereket nevelni, ez igaz xd)

dec. 17. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!