Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakács akarok lenni ? szerint...

Szakács akarok lenni ? szerintetek jó ötlet? ( csak magyarországon )

Figyelt kérdés
Főleg hotelekbe de akár étterembe is

2023. szept. 19. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szempontból szerintem jó, hogy a vendéglátásban mindig keresnek munkaerőt. Viszont nem ebből fogsz meggazdagodni + a vendéglátásban általában hétvégén is dolgozni kell.
2023. szept. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vendéglátás helyzete teljesen kiszámíthatatlan. Nem esnek bele az energia árak esetén a kedvező kategóriába. Már ez milliós tétel számukra. Plusz kifizetni a pincéreket, konyhalányokat stb. Párom volt egy állásinterjún, ahol levezette neki a tulaj, hogy miért 230 nettót tudna csak adni fizetésként. Nyilván Budapest és vonzáskörzete más kategória, ahol nagyobb a fizetőképes kereslet.
2023. szept. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
100%
Amíg be nem futsz, csak unalmas robotra számíthatsz.
2023. szept. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a fiam is az lesz, bár én nem annyira örülök ennek.

Többen leírták, ami az én aggodalmam is.

1. Covid alatt a lezárások miatt sok étterem tönkrement, semmi kompenzációt nem kaptak. Remélhetőleg nem lesz ilyen többet, de ki tudja.

2. Bizonyos városokban nagyon sok étterem bezárt, mert annyira felemelték a rezsijüket, hogy nem tudnak nyitva lenni. Voltunk pl. Kaposváron, ott szinte nincs is nyitva étterem, mind átállt a kiszállításra.

3. Hétvégén, nyáron megszakadsz.

4. Egész nap állni kell, nyáron a dög melegben, hát nem egy leányálom.

Magyarországon valóban nem fizetnek valami jól. Ha ebben gondolkodsz, én megtanulnék németül, és lépnék Ausztriába, az nincs olyan messze.

2023. okt. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok munka kevés pénzért.
2023. okt. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!