Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Festő, mázoló, tapétázó képzések?

Festő, mázoló, tapétázó képzések?

Figyelt kérdés

2 félév után ott szeretném hagyni az egyetemet. Arra gondoltam, hogy az építőipar felé veszem az irányt. Azon is belül a festészet kezdett el érdekelni. Igaz, sajnos nekem nem adatott meg, hogy akár csak kis részben is, de betekintést nyerhessek a szakmunkák világába. Számomra az lenne evidens, hogy akkor most elmegyek szépen egy képzőbe, kitanulom, dolgozok alkalmazottként, aztán később meg magánvállalkozóként. Ugye az okj eltörlése után, most az ingyenes (első) technikumi opció áll fönn, ami viszont 3 év. Vagy ott van a fizetős felnőttképzés, ami rövidebb. NA DE 3 HÓNAP?!? :DDD Jó, persze, az gondolom azoknak van, akik eddig feketén dolgoztak, de jó lenne egy papír. De nekem? Én nem himi humi szakember szeretnék lenni, szóval nem hátrány ha azért valamit kapok a képzés alatt, még akkor is ha a tudás nagy részét amúgy is csak késbőbb a munka közben lehet elsajátítani. Viszont ha a rövidebb idő azt jelenti, hogy intenzívebb az oktatás, az nem feltétlen hátrány, bevallom ha nem muszáj azért 3 évet nem szeretnék eltölteni ezzel. Láttam viszont 10 hónaposat is. Ez a leírás alapján teljesen ugyanaz mint a 3 hónapos, csak ez drágább :D Ez valamiféle átmenet lenne a kettő között? Ha jól értem, a felsorolt 3 közöl, mindegyik ugyanazt a papírt adja a végén. Belinkelem az említett képzéseket. Esetleg valakinek van tapasztalata konkrétan ezekkel az intézettekkel? Egyébként Budapesten vagy környékén keresek lehetőségeket.


[link]


[link]



2023. szept. 20. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Építőiparon belül festés van, nem festészet.
2023. szept. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Máris tanultam valamit, köszi! Sajnos javítani nem tudom már utólag, de innentől figyelek rá.
2023. szept. 20. 16:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Festészet! 😆
2023. szept. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most tervezi a kormany hogy bizonyos szakmaknal, pl festő szakma eseteben nem kell kepzettseg.

Szoval elmesz egy festohoz dolgozni es par ev alatt eljutsz oda hogy onalloan is tudsz majd festeni

2023. szept. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!