Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy van ez Magyarországon?...

Hogy van ez Magyarországon? (érettségi)

Figyelt kérdés
Szlovákiában élek, 16 éves vagyok és 2.os fodrász szakon. Ez ugye 3 éves szak. (Csak úgy megjegyzem, ha valaki nem tudná... Szlovákiában az általános 9 év és nem 8, mint Mo-n.) Szóval általános után fodrásznak mentem, most vagyok 2.os, és ha elvégzem a 3 évet csak szakmát kapok, de érettségit nem. Nos nem tudom, hogy magyarországon hogy lehet érettségit szerezni, de itt még +2 évet kéne tanulnom hajkozmetikát, vagy valamilyen felépítményi szakot, hogy kapjak érettségit. A helyzet az, hogy nem akarok itt maradni szlovákiában, és ki szeretnék menni Magyarországra, amint elvégeztem a 3 évet, hogy majd Mo-n szerezzek érettségit. :S A kérdésem az, hogy Mo-n hogy szerez érettségit az, aki fodrásznak tanul? Ott nincs olyan +2 éves szak ami érettségivel végződik?
2010. okt. 17. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha itt akarsz érettségizni, ahoz 4évet kell tanulnod.

Szakközépiskolában, vagy pedig egy gimnáziumban.

Mindkettő ad érettségit, de a szakközépben rálátást kaphatsz bizonyos foglalkozásokra. Van vedéglátói, környezetvédelmi, képzőművészeti stb. Lehet válogatni.

Gimnáziumban vannak reál, humán és egyszerű szakok amire lehet jelenkezni.

Amiből itt kötelező az érettségi:

Magyar nyelv és irodalom

Matematika

Történelem

Egy idegen nyelv

És asszem még egy választott tantárgy pl: rajz, fizika, ének stb.

Tehát, ha idejössz még 4évig kell tanulnod egy középiskolában.


Ha valamit nem jól tudok, majd kiegészítik...

2010. okt. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Uuuu az nagyon sok :| Levelező tagozaton nem lehet?
2010. okt. 23. 16:29
 3/8 anonim ***** válasza:
nem KELL 4 évet tanulnod, viszont a 4 év anyagát azt meg KELL tanulnod :D szóval ha bevágod 1 év alatt a fenti tantárgyakból a 4 éves anyagot, és 1 év után mindből levizsgázol, akkor nem kell járni suliba. ezekkel a vizsgákkal a 9. 10. 11. és 12. osztály év végi jegyeit kapod meg. ha ezek megvannak, akkor mehetsz minden további nélkül érettségizni. ennyiii
2010. okt. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És bármelyik középiskolában lehet így távútról tanulni? Ez már felnőttképzésnek számít?
2010. okt. 23. 16:54
 5/8 anonim ***** válasza:
nem számít felnőttképzésnek (ha a felsőoktatásra gondolsz :D vagy nem értem :D) keress meg egy gimit ezzel, hogy hogyan lehetnél így a diákjuk. valami feltétele biztos van, mivel általános iskola után van felvételi és aki buta azt nem veszik fel, tehát nem járhat oda. gondolom így is kell valami. de magyar állampolgár vagy egyáltalán? az is lehet gond hogy szlovákiai vagy
2010. okt. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szlovák állampolgár vagyok. Sajnos -.- De amúgy az anyanyelvem magyar, magyar általánosba jártam, és most is magyar szakközépbe járok. Amúgy köszi a segítséged :D
2010. okt. 23. 23:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Van 2 éves érettségit adó képzés szakmunkásoknak több helyen is, esti tagozaton! (csak érettségit ad, szakmát nem) 16 éves kor felett, de ha 9 általánost és 3 szakmunkást végzel, akkor úgyis 18 leszel már.

Magyar igazolványod van? Lehet, hogy az is elég az ingyenességhez!

2010. okt. 24. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van :) És ezt a 2 éves érettségit szakképzőkben lehet megcsinálni? Vagy szakközépben? Gimnáziumokban nem ugye?
2010. okt. 24. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!