Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyes mellett könnyen elvégezhe...

Gyes mellett könnyen elvégezhető hivatás a kozmetikus technikus?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnék szakmát váltani.

Óvodapedagógus vagyok, azonban azt érzem sok-sok okból kifolyólag, hogy nem szeretnék többet óvodában dolgozni.


A kozmetikus hivatás engem érdekel. Legszívesebben gyantáznék, arcot tisztítanék, szempillát raknék, sminkelnék. Ezek engem igazán vonzanak.


Sok továbbképzés is van, ami számomra különlegesnek hangzik, ilyen a fül lyukasztás fülbevaló miatt.


Őszintén (remélem, hogy ez nem gond), de vannak területek, amik tőlem távol állnak, mint a lézeres szőrtelenítés és a smink tetoválás vállalása.


Ami miatt kicsit félek ettől a hivatástól, hogy azért ez nem olyan, mint a mostani munkám, hogy van egy fix bevételem, hanem kiszámíthatatlan. Tudom, hogy nagyon sok kozmetikus van és helyet is fizetnem kellene. Nyilván ezt csak kezdő tőkével lehet csinálni.


Illetve tudom jól, hogy az alapanyagok is nagyon drágák és gyorsan kopnak, fogynak. A tanfolyamokon adnak javaslatokat, hogy mik tényleg a megfelelő termékek, honnan szerezhetők be?


A másik félelmem, hogy attól, hogy szeretek másokat sminkelni meg amiket írni szívesen gyantáztatnék, arcot tísztítanék stb. Én őszintén nem szoktam magamat sminkelni, mert én nem szeretem elzárni a pólusaimat. A természetesség híve vagyok, ettől függetlenül alkalmakkor imádom magam sminkelni és a műszempilla is egyébként tetszik, meg másokon szeretem a sminket. Nem tudom ez mennyire visszás egy kozmetikustól, hogy én nem sminkelem magamat. De gondolom a vendégek se hétköznapi smink miatt fognak hozzám járni mindennap.


Kisbabát várok és mivel úgy néztem ez egy 2 éves képzés ezért talán most lenne a legmegfelelőbb, majd gyes alatt elvégezni.


Úgy tudom ez a 2 éves képzés ingyenes. Azonban látom, hogy több helyen is hirdetik. El vagyok veszve, hogy hova jelentkezzek. Érdemesebb esetleg valami fizetős helyre? Vagy arra jók lesznek a továbbképzések?


Szerintetek baba mellett ez menni fog? Mások tanultak hasonlóan baba mellett pl. Kozmetikusnak, fodrásznak stb.?



2023. szept. 27. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

elég lett volna annyi, hogy szeretnék kozmetikus lenni, de ahhoz is süket vagyok, hogy a neten keressek egy tanfolyamot magamnak.

Zalaegerszegen tudok, érdekel? Mert az kimaradt a rizsából, hol akarod.

2023. szept. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, már írtam, hogy találtam a megyémben 2 éves ingyenes kozmetikus technikus képzést.
2023. szept. 27. 18:41
 3/12 A kérdező kommentje:
Miskolcon.
2023. szept. 27. 18:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mások baba mellett fizikusnak tanulnak, szóval azért a kozmetikus csak menni fog.


Bocsánat, nem letörni akartalak, hanem kicsit éreztetni, hogy bármire képes vagy, amit a fejedbe veszel. Nyilván nagyban függ a hátteredtől is, ha nem is lesz végig megerőltető képzés, nyilván lesz kis stressz/időigény a vizsgák alkalmával, modellek keresésével, stb.


Ha van egy támogató férjed/anyukád/szomszédod/barátnőd, biztosan csak rajtad fog múlni, hogy sikeresen elvégezd.


Utána viszont számolj több évnyi anyagi kilátástalansággal, mert az ügyfélkör kiépítése elég nagy hullámvasút.


Én voltam fodrász, 2 évig vergődtem vállalkozóként, örültem ha ki tudom fizetni a járulékokat, üzletbérletet, rezsit, anyagköltséget, jóformán ha nullára jöttem ki, már boldog voltam, így két évig egy garast se kerestem. Utána inkább elmentem egyetemre.

2023. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat. Azóta sok olyanról olvasok, hogy sajnos kudarcba fulladt a vállalkozás. Azért ez borzasztó.

Úgy látom, hogy a körmösöknek talán egy picikét egyszerűbb. Kevesebb befektetni való van. Pl. Azért egy kozmetikusnak a berendezései, gépei elég drágák, na meg a különböző bőrhöz szükséges sminkek is iszonyú drágák.

Nyilván a körmözés is drága mulatság..

Ettől függetlenül a kozmetika jobban érdekel.

2023. szept. 28. 09:55
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze ez függ a jelenlegi ismerettségi körödtől is, én annak idején a válságkor voltam fodrász (2008-2009), mindenki a fodrászon spórolt, bitang nehéz volt, így még budapesten sem indult be. Pedig nem voltam rossz szakember, szerettek az emberek, sokak haját vágtam még utána feketén az egyetem mellett.


Sajnos most sem fenékig tejfel az ami gazdasági értelemben felénk tart, szóval jól gondold meg. Elsőként lehet főállás mellett csinálnám háznál, amig nincs stabil vendégkör.

2023. szept. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
Ne haragudj de nem tűnsz túl komolynak. Ha jól akarod csinálni a szakmát, komolyan kell venned és rengeteg időt, energiát és pénzt belefektetni. A leírásodból az jön le, hogy mindent készen akarsz kapni, mindent a szádba kell rágni mert magadtól nem tudsz egy lépést sem megtenni. A vállalkozói léthez ez édeskevés. Az meg, hogy a "természetesség híve vagy" nem csak a sminkelés terén okozna problémát. Szerintem inkább hagyd az egészet és keress mást ahol alkalmazott leszel.
2023. szept. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményedet.

Szerintem attól, hogy nem vagyok a híve a sminktetoválásnak attól lehet szépen sminkelnék, arcot tisztítanék, ügyesen gyantáznék stb.

Van olyan kozmetikus, aki ezt is csinálja van aki azt is, van aki meg csak az alapszolgáltatásokat.

2023. szept. 30. 10:31
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
#8: Ez ne tántorítson el, szerintem attól még lehetnél jó kozmetikus, hogy te nem sminkeled magad. Sok sikert, vágj bele! 🙂
2023. szept. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom hol írtam a válaszomban a sminktetoválásról, szerintem sehol. Nem fogtad meg a mondanivalóm lényegét.


Azt meg még ki is felejtettem, hogy terhesen hogyan tanulnád meg a gépi kezeléseket, amikor nem is csinálhatod? Továbbra is azt tartom, hogy inkább más irányba nézelődj, ahol nem önállóan kell dolgoznod és mindent magadnak megteremteni.

2023. okt. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!