Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogos, ha igazságtalannak...

Jogos, ha igazságtalannak érzem, ha ugyanolyan ötöst kap az is, aki az egész dolgozatot kipuskázza, mint aki becsületesen tanult rá?

Figyelt kérdés

Sajnos többször volt ilyen. Borzasztó osztály, neveletlen diákokkal, akik lusták is tanulni. Tehát nem rossz képességekről van szó, hanem arról, hogy sokan inkább elmennek az éjszakába bulizni, mintsem tanuljanak vagy legalább átolvassák az anyagot.


Aztán dolgozatnál meg előkerülnek a mininyomtatók, a puskatollak, a kis cetlik vagy akár egész füzetek és könyvek a padba kerülnek még a legbölényebb, legszigorúbb, legidősebb, legkeményebb tanároknál is. Az történetesen nem veszi észre, a végeredménye pedig az, hogy az ő ötösük is ugyanannyit ér, mint az enyém. Én hajnali egyig, kettőig tanulom azt az izét, ők meg kipuskázzák.


Elég filozofikus jellem vagyok, ilyenkor mégsem tudok uralkodni magamon. Szóval nekem lehet mondani a szőlőben dolgozó munkások példázatát, meg a mindenféle sztoikus gondolatot, miszerint ne a külvilágtól függjön a lelki boldogságunk és békénk. Lehet mondani azt is nekem, hogy nekem nem lesz rosszabb ettől, engem az bánt, hogy nekik jobb, ami rossz felfogás. Lehet mondani, hogy senki nem veheti el tőlem, amit megtanultam és hogy kihúzhatom legalább magam, hogy gerincesen szereztem és szorgalomból. De mégis...


Mit gondoltok?



2023. szept. 28. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Ki nem sz*rja le?

Érettségin jóval nehezebb puskázni (bár nem lehetetlen, de a társaság nagjya nem fogja megtenni) úgyhogy ott úgyis kiderül. Nem mintha nehéz lenne az érettségi, de ha te most megtanultad, akkor már csak átolvasod és megvagy, nekik meg akkor kell majd mindent helyben bemagolni.


Nameg.... ki a fszt érdekel? Kinek tanulsz? A tanárnak? Az ötösnek?

2023. szept. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kólauborkával ***** válasza:
85%

Figy, mellettem az egyetem uccsó évében a legnehezebb tárgyakon az egyik társam telefonon írta meg az egészet.

Kicsit bökte a csöröm, de ha bele gondolsz akkor ez is egy fajta képesség, amit nem szabad alábecsülni.

Szóval hagyd a fenébe, egyébként is, az ö ez irányú tudása lesz kevesebb, ömásban jó, ennyi.

2023. szept. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy szokj hozzá, hogy az élet sosem volt igazságos, és soha nem is lesz. Ez van.
2023. szept. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Tényleg ennyire bosszant, pl ha valaki az évszámokat (amit utána sohasem fog használni) kipuskázza? Miért fáj ez neked?
2023. szept. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha a diákot nem kapták el, hogy puskázott akkor nem puskázott és jogosan kapja meg az ötöst.


Vagy a tanáraidnak kellene jobban figyelni vagy te tegyél valamit a többiek lebukásáért!

2023. szept. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4.

Mondjuk mert nem csak azt puskázza, hanem mindent is minden tárgyból?


Vagy mert tisztességtelen? Ha én megtanultam, akkor ő miért nem?

2023. szept. 28. 18:20
 7/9 A kérdező kommentje:

#2.

Van olyan is, aki minden nehezebb tárgynál puskázik. Mateknál, magyarnál, törinél, földrajznál, fizikánál, kémiánál, angolnál, németnél ugyanúgy puskázik.


Végül is... A lopáshoz is kell tehetség. Legalábbis az antik görögök és indiaiak szerint.


Viszont, ha ő előre leszögezi, hogy "nem vagyok jó belőle", "jobb lógni ki tudja hol az éjszakáig" vagy "nem érdekel", és még csak meg sem próbálja, akkor vállalni kellene a rossz jegyet.


Nem azzal van a bajom, ha valaki egyet kipuskiázik, mert mégiscsak szebb a 99%-nál a 100%, vagy mert épp ezen múlna a jobb jegy, összeszámolta. Én is volt már, hogy segítettem a padtársamnak. A gondom azzal van, ha végig onnan tolja és szó szerint okosabb a teló, mint saját maga.

2023. szept. 28. 18:31
 8/9 Kólauborkával ***** válasza:
66%
Igazából megválaszoltad te magadnak, az az antik mondás igaz, ha az erkölcsöt nem keverjük bele, akkor mégis mivel lenne roszabb ö, mint más? Az is egy képesség, csak más irányba, a túlélés nem érdekli hogyan csináltad.
2023. szept. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
Az lesz a különbség, hogy Te el tudsz végezni egy nagyon komoly egyetemet, ahol kíméletlen a számonkérés, ő pedig nem. Bizonyos komoly állásokra az ilyen emberek alkalmatlanok. Tehát szűkebb körben mozoghatnak, mint Te-
2023. szept. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!