Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az életben sok gonoszság...

Ha az életben sok gonoszság és igazságtalanság ért, az mire késztet? Hogy ugyanolyan legyél vagy épp ellenkezőleg?

Figyelt kérdés

Vagyis ha sokan kihasználtak, te is kihasználsz másokat? Vagy épp ellenkezőleg, mivel tudod, milyen érzés, ezért pont nem csinálsz ilyet emberekkel?


Ha sokan nem empatikusak veled szemben, te sem leszel az vagy épp ellenkezőleg? Ha sokan igazságtalanok, önzőek, agresszívek stb. és ezzel megbántottak, úgy érzed, ilyen a világ, ezek után feljogosítva érzed magad arra, hogy te is ilyen legyél másokkal vagy pont ezért leszel igazságos, önzetlen, jószívű ember?


Azért kérdezem ezt, mert amikor valaki szemétkedik, és megkérdezem, miért teszi, az a felelet, hogy mert a világ ilyen, és csak így lehet érvényesülni. Vagy mert vele is ilyenek voltak, ezért feljosogítva érzi magát arra, hogy ő is ezt tegye másokkal. Mi a véleményetek?



2015. febr. 6. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem szeretek másokat kihasználni, pont azért, mert engem sokszor kihasználtak, talán még ki is nevették a jóhiszeműségemet vagy a naivságomat. Próbálok lefaragni a segítségnyújtásból, az önzetlenségből, de nem sok sikerrel. Szóval nem okultam a pofára esésekből.
2015. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem dacossá,kiábrándulttá tesznek a csalódások,igazságtalanság és hajlamos vagyok az egész világnak felróni, illetve erősít bennem egyfajta élelmességet, gátlástalanságot.De igyekszem, hogy ne a nálam gyengébbnek, szerencsétlenebbnek okozzak kárt vagy csalódást.Nem a hozzám közel állókon veszek revansot. Szóval próbálok valami sajátos középutat járni ebben a tekintetben.
2015. febr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Velem csak pár kellemetlen dolog történt, pl. a baráti társaságomból valaki belerángatott az amway-be, és van egy pénzügyi befektetésem is, egy másik "barát" révén... :S

Egyszer pedig egy teljesen jól öltözött, jól szituáltnak tűnő férfi az utcán segítséget kért tőlem, mert "eltévedt"... kb. 10 perccel később, miután megbeszéltük, hogy jut el a buszához, közölte, hogy neki nincs pénze a jegyre, mert ellopták a táskáját és adjak neki 8000 Ft-ot... Mikor mondtam, hogy nem tudok segíteni, leköpött és elviharzott...


Ezek eléggé óvatossá tettek főleg a pénzzel kapcsolatos dolgokban. Kapásból elutasítok minden hálózatépítős baromságot, ügynök által kínált dolgokat, és a pénzt kéregetőket a lehető leggyorsabban otthagyom...


Popper Péternek van egy előadása arról, hogy a mai világban farkasnak kell-e lenni, és emiatt hogyan neveljük a gyermekeinket. Neveljek belőle egy szívtelen farkast, aki eléri a céljait? Vagy neveljem tisztességre, becsületességre és őszinteségre? - de akkor eltiporják azok, akik törtetők és tisztességtelen eszközökhöz is hajlandóak folyamodni.


Én talán az utóbbi "balek" vagyok, de mára már benőtt a fejem lágya és mindennek utána nézek, mielőtt belevágnék, vagy munkahelyen nem hagyok támadási felületet. Magánéletben pedig előre tervezek, hogy mindenre jusson időm, amire szeretném. Így nem sok atrocitás ért az elmúlt 5 évben.

Ha valami kifogásolnivalóm akad, akkor azt tényekkel alátámasztva mondom el, normális hangon. Ha valóban így van, megoldják a problémám, ha nincs, bocsánatot kérek és elfogadom a magyarázatot.


Ezzel azt akartam mondani, hogy ha valamit igazságtalannak érzel, akkor tegyél ellene, ne csak rágódj rajta. Ha munkahelyen ért ez, mondd el a főnöknek tényekkel, konkrétumokkal. Ha a magánéletben, és nem tudsz ellene tenni, akkor szüntesd meg vele a kapcsolatot, ne hagyd, hogy kihasználjon az a valaki...


Mivel másokat nem tudsz megváltoztatni, neked kell alkalmazkodnod a helyzethez úgy, hogy a lehető legjobban gyere ki belőle.

2015. febr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na, Amway, meg hasonlók...Azzal tudják kihozni belőlem az idegbeteget 1mp alatt! Már annyi ilyen szivatóssal találkoztam, hogy nem szánom rá az időt hogy udvariasan végighallgassam, kapásból elzavarom a búsba.Gondolom, érthető, hova....Ez nagyon hatékony módszer, többet nem térnek a témára és házam tájékára se.
2015. febr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Éberebbé tettek a csalódások, egyre jobban figyelek arra, hogy kinek mit higgyek. A megérzéseimre is jobban hallgatok, mert általában bejönnek.

Szemétkedni nem tudok, legfeljebb akkor vagyok szemét, ha visszavágok. De alapvetően jóhiszemű vagyok.

Aki a rosszat, a szemétkedést, a bánatot azzal az indokkal adja tovább, hogy őt is bántották, az szerintem nem lehet túl okos ember. Egyrészt nem lesz kisebb a fájdalma, ha másokat bánt, legfeljebb jól eltemette magában. Másrészt semmi értelme: aki bántotta, annak sem lesz rosszabb, csak annak, aki nem ártott neki. Harmadrészt: a világ ugyanolyan szar, frusztrált emberekből fog állni továbbra is, erről személyesen gondoskodik az illető, aki az utána következőbe belerúg. Csak átadja a lelki nyomorát, az meg a következőnek és így tovább a végtelenségig.

Az ilyenek miatt érzem úgy, mintha a Föld egy másik világ pokla lenne.

2015. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!