Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért menjen egy férfi egyetem...

Miért menjen egy férfi egyetemre, ha bármelyik építőipari vállalkozó annyit keres, annyit ő valószínűleg soha nem fog? Vagy egy nő, ha egy fodrász, műkörmös nettó 1 millió profitot simán összehoz Pesten?

Figyelt kérdés

Fodrász műkörösre nem egyet tudok. Most reddeten van egy kérdés, ami a nőket szólítja meg, hogy mennyit keressen a párjuk. Ott is van egy ilyen nő, aki nettó 900 ezres profitja van. De a barátnőm fodrásza is fixen megkeres ennyit, de szerinte többet.

Nem egy építőipari vállalkozót ismerek, akiknek a nettó 1 millió rossz hónap. Pedig villanyszerelők, burkolókról van szó. A villanyszerelő nem győzi visszamondani a munkákat. Legutóbb egy debreceni 2 éves munkát mondott vissza. Annyira biztosak a lehetőségei, hogy ilyenek nem kell elvállalnia. És mielőtt mondanátok, hogy ez fizikailag milyen megterhelő,nem az. Van segédje. Illetve akkor ott az autószerelők. Azok is folyamatosan tele vannak munkával 10-15 ezre órabérért.

Ezek után minek menjen valaki egyetemre? A mérnökök 90%-a nem keres még burttó 1 milliót sem (mérnökinfó leszámítva) és náluk még a vállalkozás sem nagyon játszik. Szerintem a legtöbb közgázas sem. Talán az IT és orvosok, meg a jól menő ügyvédek. Persze mindegyiknél van kivétel,de ahhoz nagyon nagy szerencse kell.

Míg Pesten ne tudok fodrászt találni másnapra, felújításra vállalkozót csak ha több hónapra előre szólsz.


Titeket ez nem szomorít el? Hogy egy átlag fodrász/körmös a diplomások átlagbértől jóval többet keres? Vagy, hogy egy villanyszerelő ennek a többszörösét is megkeresi? Engem, mint egy diplomást eléggé elkeserít és így érzem felesleges volt 5 évig egyetmre járni. Mire végeztem, három volt általános iskolai osztálytársamnak lett vállalkozása. Persze a rosszabb tanulókból, akik nem mentek egyetemre. Érettségije is csak a körmösnek van, aki 2-3 hónapja vett egy fasza BMW-t.


És tudom, hogy ők vállalkozók. De nekik konkrétan ugyan azt kell csinálniuk vállalkozásban és olyan piacuk van, hogy szinte ne lehet ne jól keresni. ég egy mérnök mit csináljon? Vagy egy közgázas? Sokkal nehezebb bármilyen vállalkozást létrehoznia


2023. szept. 30. 14:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
93%

Az építőipari vállalkozók jó része szakember, sőt, van, akinek két diplomája is van. A bátyám mérnök-közgazdász.

Amellett aranykeze van.

2023. szept. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
73%

"Az építőipari vállalkozók jó része szakember, sőt, van, akinek két diplomája is van"


Ekkora baromságot, a túlnyomó része 8 osztállyal nyomja.

2023. szept. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
89%
Volt már... Kérdező menj és képezd át magad, töltsd hasznosabban az időd
2023. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
100%

Barokkos túlzás amit érzékeltetni akarsz. Nem minden fodrász/burkoló... keres nettó 1 milliót.


Ha nem akarsz akkor ne menj egyetemre. Tőlem akár fodrász is lehetsz.

2023. szept. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
92%
De a burkolástól szétmegy a térded, vagy ha nagy lapokat kell feltenni, akkor a hátad is. Ha teraszon burkolsz akkor meg hőgutát kapsz vagy megfagysz. Amúgy jó, de azért nem tökéletes.
2023. szept. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim válasza:
100%
Pesten se keresnek 1 millát hagyjad már xD számolj már utána
2023. szept. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
89%
A feleségem megyeszékhelyen fodrász. Én mérnök vagyok az egyik itteni multinál. Többet keres nettóban, mindent levonva, mint az én bruttóm. Szar érzés, de ez van. Pedig mester diplomám van egy szakmérnökivel és kell is a pozícióhoz. Csak a szakmérnökim volt másfél millió, összesen 6,5 év.
2023. szept. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
84%

Az egyik villanyszerelő most adott nekem a házra egy 2 hetes munkára 1,5 milliós, a másik pedig 2 milliós ajánlatot csak munkadíjra. A szigetelő 3 hetes munkára szintén 2 misis ajánlatot.


De igen, xarul esik, hogy 2 diplomával és egy szakmérnökivel nettó 310-et keresek és nincs lehetőségem váltani, mert nem tudok tárgyalóképesen angolul. Persze egy kőművesnek ezt sem kell. :D

A férjem most ment el szárazépítői képzésre, utána jön a burkolói és saját vállalkozást fogunk csinálni.


Egyébként ő például német multinál dolgozik Mo.-n, 10 éves munkatapasztalattal, folyékony német nyelvtudással (amit használ is munka közben) és nettó 500-nál nem akarnak neki többet adni. :D


Ismerősöm vállalkozó, felesége is az. Mindig panaszkodnak, hogy nincs pénzük, kevés a bevétel. Ehhez képest 3 emeletes ház, 2 új autó, ide mennek, oda mennek, rengeteg befektetés, amiből szintén jön a pénz. Akkor csak nem olyan rossz az, ha valaki két kezű munkás. :)

2023. szept. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
86%
De a fodrászok meg egész nap állnak. Akkor már inkább kozmetikus. Vagy van már olyan fodrászat spec székkel ahol néha leülhet?
2023. szept. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
100%

Miért menjen egy férfi egyetemre, ha bármelyik építőipari vállalkozó annyit keres, annyit ő valószínűleg soha nem fog?


Talán mert nem akar vállalkozó lenni, és inkább valami más érdekli?


Vagy egy nő, ha egy fodrász, műkörmös nettó 1 millió profitot simán összehoz Pesten?


Nem mindenki alkalmas ezekre sem, és lehet, hogy valami más érdekli. Talán nem akar napi 16 órát dolgozni, pihenőnap nélkül.

2023. szept. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!