Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne otthagyni az...

Érdemes lenne otthagyni az egyetemet (gazdasági szak) és építőipari szakmát tanulni?

Figyelt kérdés
[link]

2022. dec. 12. 20:35
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
85%
Megérni meg, a kérdés, hogy hosszútávon bírni fogod-e?
2022. dec. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
Mások is bírják
2022. dec. 12. 21:04
 3/56 anonim ***** válasza:
85%
Nem
2022. dec. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy kerültél gazdasági szakra. Van akit a szülők beerőltettek,de nem szereti. Van aki meg csak választott valami népszerűt,de inkább rakna falat. Akármelyiket csinálod szívből jól meg fogsz élni belőle. A többi a te döntésed.
2022. dec. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 A kérdező kommentje:

Egy egyetemi szakot már elvégeztem, de nem tudtam belőle megélni. Most is munkanélküli vagyok.

De közben elkezdtem egy gazdasági szakot levelezőn. Sokkal nehezebb, mint az előző szakom, ott minimális tanulással voltam 3-as 4-es, itt meg vért izzadok a 2-esért is. De félek, hogy ezzel is úgy járok, mint az elsővel, hogy nem kapok vele munkát.

2022. dec. 12. 23:18
 6/56 anonim ***** válasza:
100%

Trükkös ez a "megéri" dolog. Mindig az a válasz, hogy "attól függ" (kinek, mikor, stb.)


Megéri olyasmit csinálni, amit nem szeretsz?

Megéri jól keresni 15-20 évig és utána felállni se bírni?

Megéri betegségeket kifejleszteni, lesérülni, tropára menni évek alatt?

Megéri sokat tanulni, izzadni a kettesért és utána a munkában is küzdeni?

Megéri irodában, légkondi alatt dolgozni vagy inkább utcán, akár esőben?

Megéri angolul tanulni és külföldön keresni megbecsülő munkahelyet?


Sok kérdés van, ami így kezdődik és csak te tudod rá a választ.

Én vendéglátásban dolgoztam 20 évet, nekem megérte aztán tanulni és leülni végre. Még ha a fizetésem a töredékére is esett vissza átmenetileg (aztán mivel belejöttem az új dolgokba, visszaértem ugyanoda). Az én fejemmel most azt mondanám magamnak, hogy igen, nekem megéri tanulni még ha nehéz is. Hogy neked megéri-e, te tudod.

2022. dec. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
85%

"Egy kőműves nettója veri egy mesterszakos kezdő informatikus bruttóját"


És akkor hol lesz ugyanez a két jó ember 10 év múlva?

A kőműves még mindig a junior kezdő bruttóját keresi (amíg tudja fizikailag tartani a tempót, ha már nem, akkor meg így járt).


A junior IT-s meg senior lesz, aztán meg tech lead, és a melós bérének sokszorosát teszi el havonta (plusz extra juttatásokat), kényelmes irodában vagy akár otthon a kanapéról dolgozva, nyugdíjig.

2022. dec. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:

Jó, azért egy gazdasági diploma nem nagy cucc, nem érdemes az IT-hoz hasonlitani.


Legfeljebb annyi lesz, hogy közgazdászként nem 260-at kapok majd, mint a sori munkás, hanem 350-et.

2022. dec. 13. 00:55
 9/56 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ ám, hogy mit teszel még a gazdasági diploma mellé! Csak és kizárólag RAJTAD múlik, hogy mennyi lesz a végösszeg! Nyelvet beszélsz? Milyen terület érdekel? Szakosodsz? Beleteszed a melót? Akkor lehet az jóval több is. Ha meg nem teszed bele, leszel egy a sokszáz végzős között, aki csak a papírig gondol előre, és aztán lehet panaszkodni, hogy nem ér semmit a diploma. Mert nem is ér. A tudás ér valamit, nem a papír.
2022. dec. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:

Meg én hülyének érzem magam ehhez.

Most szombaton is ZH-ztunk és minden csoporttársamnak 4-es meg 5-ös lett, csak az enyém lett egyedül 2-es. Szóval nem megy ez nekem, hiába foglalkoztam szeptember óta minden nap a tantárggyal, megcsináltam a szorgalmi feladatokat is, mégsem tudtam 2-esnél jobbat írni. Lehet hogy egyszerűen nincs hozzá érzékem vagy nem tudom, hülye vagyok hozzá

Egy másik ZH meg 1-es lett.

2022. dec. 13. 01:09
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!