Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen diplomát vagy szakmát...

Milyen diplomát vagy szakmát érdemes szerezni a mai világban?

Figyelt kérdés

Üdv


Még gimnazista vagyok és a jövőben a karrierem építése közben szeretnék valami olyan munkát amit szeretek és jól is keresnék vele.

Lehetőleg ne legyen 12 órás munka na meg ne legyen megterhelő.

Németországba tervezek költözni mert nagyon szívembe lopta magát az a hely.

Van még időm érettségiig tehát felsőfokú német és angol nyelvvizsgám már lesz addigra és ez alap is.

Humán és a biosz-kémia irány érdekel inkább.

Tehát gondoltam olyan munkákra is mint pl gyógymasszőr,biokémikus stb.

Orvosi is érdekelne,de nekem a karrierem a legfontosabb ezért valami olyan kellene ami mellett tudok foglalkozni azzal is amíg tanulok és dolgozom is.

Arra is gondoltam hogy átmegyek technikumba.

Milyen szakma vagy diploma érné meg legjobban?

Leginkább külföld érdekelne ugye.


L



2023. okt. 1. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Orvosi is érdekelne,de nekem a karrierem a legfontosabb ezért valami olyan kellene ami mellett tudok foglalkozni azzal is amíg tanulok és dolgozom is."


Mi?

2023. okt. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

"Arra is gondoltam hogy átmegyek technikumba."


Ez nem így működik

2023. okt. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha ilyen szociális/eüs beállítottságú vagy, akkor kint ezek a gyógypedagógus/ fejlesztőtanár eléggé jól keresnek kint, van is rájuk kereslet.

Nem tudom, hogy mennyit kell hozzá tanulni

2023. okt. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha biosz-kémia, akkor orvosi, gyógyszerész, gyógytornász, esetleg vegyészmérnök.
2023. okt. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Ha Németországba/külföldre akarsz kimmenni, akkor én nem ajánlanám az orvosit. Még jó nyelvtudással is elég lehetetlen kint orvosként elhelyezkedni. Nagyon komoly munka.
2023. okt. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nos úgy látom van aki félreérti a dolgot...művészi karriert szeretnék munka mellett.Csak több lábon akarok állni mert ki tudja bejön e.

És mivel a karrier fontosabb valamivel ezért orvosi mellett pl alig lenne időm.

2023. okt. 1. 18:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaaa értem, nekem ez a megfogalmazás alapján nem volt egyértelmű


Művészetterapeuta? Magyarországon gyógyped után lehet másoddiplomád. Erre nem tudom, hogy mennyire van kereslet németben

2023. okt. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
55%
Orvosi, vegyész.
2023. okt. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
A mai világban cakúgy, mint bármikor máskor, olyan végzettséget érdemes szerezni, ami beleillik az érdeklődési körödbe, és olyan szakmát ad, amit szívesen művelsz-
2023. okt. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!