Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem tudom magam rávenni...

Miért nem tudom magam rávenni a tanulásra?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az egyetemet egy nehéznek mondható szakon. Nagyon lelkes voltam meg minden, úgy álltam neki hogy a maximumot fogom kihozni magamból, mindent beleadok. Aha…

Alig van kedvem leülni tanulni, itt vagyok az egyetem 5. hetében és még kb semmit sem tanultam. Pedig annyira vártam, most pedig nincs kedvem semmihez. Ti jártatok már így? Hogyan szoktátok rávenni magatokat a tanulásra?



2023. okt. 4. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Döntő többségében én sem azért tanultam, mert kedvem volt hozzá. Még ha szerettem is a tárgyat, leülni megtanulni többnyire akkor sem szórakoztató. De általában csak elkezdeni nehéz, ha egyszer sikerül belemerülni, akkor már jól lehet vele haladni. Azt neked kell kitapasztalni, hogy ez hogy megy legjobban, eltérő kinek mi segít. Van akinek az, ha együtt tanul mással, van akinek az, ha bemegy a könyvtárba és ott csinálja, más meg leül otthon és színessel kiírja a lényeget. És ennél persze jóval több a lehetőség. Csak kezdj neki, a zavaró tényezőket próbáld kizárni és lehetőleg ne bemagolni próbáld, ez kezdetnek már jó. Ne várj arra, hogy egyik nap majd motiváltan ébredsz és minden vágyad az lesz, hogy leülj tanulni. Csak szedd össze magad és csináld.
2023. okt. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Lehet te is úgy vagy vele hogy régen sokkal simábban ment a tanulás. Még ha nem is élvezted de nekiültél és semmi gond nélkül megtanultad. De most egyszerűen nem bírod. Hiába próbálsz koncentrálni nem megy.


Én is így voltam vele. Ujra kellett tanulnom hogy hogy kell tanulni.


Első lépésnek ne ott tanulj ahol általában lazulsz. Keress egy másik helyet. Ha nem megy akkor legalább ne az ágyadban tanulj.


Második lépés készítsd elő minden tanuláshoz kellő dolgot. Ha fojton fel kell álnod valamiért az nagyon bezavarhat. Plusz nyisd ki a könyveket, pptket. Ne keljen keresni higy mit kell tanulni tanulás közben.


Harmadik lépés sok fény mellett tanulj. Lehetőleg hideg fénynél. Segíti a koncentrációt segít megnyugodni.


Negyedik lépés rakd le a telfont. Ha kell tanuláshoz akkor próbálj meg nem elveszni benne.


Ötödik és egyben legfontosabb lépés: ne add fel. Ha elvesztetted a koncentrációdat ne add fel a tanulás hanem álj fel sétálj egy kicsit vegyél pár mély levegőtt és ülj le vissza. Eröltetés nem fog segíteni. Vagy ha kihagytál egy nap tanulást akkor se add fel.


Ha véletlen átmész autóval egy kicsit a másik sávba nem maradsz ott hanem visszamész. Hogy a mellémegy a hugy egy kicsit nem fogsz végig a padlóra hugyuzni. Ha féltecsúszik a kalapács nem fogod a kezedet kalapálni.


Ezeket követve egy idő után visszarázódtam. Az eleje a legnehezebb mint minden más dologgal. Csak ne add fel.

2023. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Milyen szakról van szó?
2023. okt. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is legyen egy kialakított tanulós helyed/szokások. Mondjuk mindig ugyanott tanulj, vagy ugyanolyan hatterzajjal. Nekem az íróasztalomon van egy "tanulós lámpám is", amit csak akkor használok ha tanulok, ha mondjuk rajzolok a másikat használom. Valamiért segít átkapcsolni az agyam "tanulós módba"


Nálam a legtöbbször az "5 perces szabály" szokott működni ha nincs motivációm. Simán csak leülök tanulni és beállítok egy 5 (esetleg 10) perces időzítőt. Ha sikerül elmélyednem benne akkor folytatom, ha nem, akkor csinálok mást és újra nekiülök egy 5 perces időzítővel.


Nekem még az szokott segíteni, hogy átgondolom, hogy miért csinálom. Mármint, hogy miért akarom azt tanulni, vagy arra gondolok, hogy ha ma nem tanulok, akkor holnap már kétszer ennyit kell.

2023. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!