Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy vállalatról egy komplex...

Egy vállalatról egy komplex számviteli elemzés szakdolgozatot mennyire nehéz megírni?

Figyelt kérdés
Erről a témáról kellene írnom ( ez maradt) de fogalmam nincs hogy kell elkezdeni, mit válasszak, mit tudnék róla elemezni. A tevékenységét leírom nyilván, de táblázatok kellenek illetve számolni, elemezni
2023. okt. 6. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha értesz hozzá, megvannak az adataid, akkor könnyű.

Ha nem értesz hozzá, akkor nehéz.

2023. okt. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Adatokat nyilván szerzek, ez egyértelmű.


De mit értesz az alatt, hogy "értek hozzá" ?!

Ha értek ha nem ez egy kötelező feladat nem kívánság műsor kénytelen vagyok elkészíteni.

2023. okt. 6. 20:45
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Ezt nem értem.


Egyrészt rendszerint szakdolgozat témát a hallgató választ.


Másrészt arra van a konzulens, hogy segítsen.


Kérdésedre válaszolva: k*rvára nehéz, ha nem értesz hozzá.

2023. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

"Ha értek ha nem ez egy kötelező feladat nem kívánság műsor kénytelen vagyok elkészíteni."

. Akkor most mi volt a célod a kérdéseddel?

2023. okt. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából első körben a konzulenseddel kell beszélni arról, hogy mit értenek "komplex számviteli elemzés" alatt. Persze az is megoldás lehet, hogy korábbi szakdolgozatokat nézel meg.

A Debreceni Egyetemen az alapszakos szakdolgozatok "számviteli elemzés" témakörben igazából vagyoni-pénzügyi-jövedelmezőségi helyzet elemzést jelent. Ahol eléggé egyértelműen adják magukat a különféle mutatók, amiket ki kell számolni, illetve értelmezni.


Ellenben a számviteli elemzés lehet ténylegesen nehéz is, ahol belsős infók alapján kitérsz a különböző számviteli módszerekre, amit az adott vállalkozás használ és esetleg nem "hétköznapi".


Egyébként egy alapszakos szakdolgozat nem szokott túl komplex lenni, 1-3 hét alatt simán meg lehet írni. Nem kell túlgondolni.

2023. okt. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

3: Mégis mit nem értesz?

A témát nem a hallgató válassza ki, hanem vannak megadva témák amiből választ! Nem ugyanaz. Mellesleg 2 másik tanár volt még, de ők beteltek így csak ezt tudtam választani.


Konzulens segít, de nem megírja helyetted.

Én meg azt nem értem mit értesz az alatt, hogy "nem értesz hozzá"

Nem vagyok sem tanár, sem közgazdász, sem elemző, nem is csináltam még soha életemben ilyen. Hogy is kellene értem valamihez amit sosem csináltam ?! De másnak is sikerült már, nekik szólt a "költői kérdés" hogy meglehet-e csinálni. Nyilván igen csak érdekeltek a vélemények, mire kell figyelni stb.


4: Célom az volt, hogy olyanok akik voltak ilyen helyzetben ergo írtak már ezzel kapcsolatban szakdogát leírják esetleg a tapasztalataikat


5: Komplex alatt ezt értem amit te is írtál (jövedelmi, pénzügyi helyzet)

Ezekre a mutatókra vagyok pl kíváncsi. Biztos fog segíteni a tanár, de mindent nem kérdezhetek meg tőle...

Pontosan erre voltam kíváncsi, hogy mennyi időt kell rá szánni. Nem akarom nagyon túlgondolni, de utolsó pillanatra sem szeretném hagyni. Szeretném, ha jól sikerülne, de mivel még nem csináltam ilyen nem tudom hogyan kezdjek hozzá, mire számítsak, mit érdemes választani elemzés céljából. Sokan mondják, hogy olyat ahol van ismerős, de nincs ismerősöm aki ilyen helyen dolgozna...

2023. okt. 6. 22:26
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

"Mégis mit nem értesz?"

. Leírtam, hogy mit nem értek.


"Konzulens segít, de nem megírja helyetted."

. Ilyet hol írtam?


"Én meg azt nem értem mit értesz az alatt, hogy "nem értesz hozzá""

. "HA" nem értesz hozzá. És azt értem alatta, hogy nem tudja az illető azt sem, hogy mi az a "komplex számviteli elemzés". Mivel Te ezt választottad, feltételezem, hogy tudod, mi az. Ezért a "ha" kezdetű mondat nem vonatkozik rád.


"Nem vagyok sem tanár, sem közgazdász, sem elemző, nem is csináltam még soha életemben ilyen. Hogy is kellene értem valamihez amit sosem csináltam ?!"

. Úgy, hogy évek óta ezt tanulod.


"De másnak is sikerült már, nekik szólt a "költői kérdés" hogy meglehet-e csinálni."

. Ja, csak azt senki nem tudja, hogy ha írt is ilyet, akkor ugyanolyan tudásháttérrel, ugyanolyan támogató konzulenssel indult-e neki. Ezért jogosan jegyeztük meg, hogy ezen múlik a nehézsége.

2023. okt. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Vertikális mérlegelemzés mutatói

Horizontális mutatók

Likviditási mutatószámok

Adósságállományra vonatkozó mutatószámok

Jövedelmezőségi mutatók (ROS, ROA, ROE, ROI)


Durván 1-2 hét alatt meg lehet írni.


Az elméleti rész adja magát, az csak szakirodalom.

A gyakorlati résznél (mivel ez csak alapszak), szimplán képletekbe kell behelyettesíteni. A beszámolókat letöltöd, felviszed excelbe, előre beállítod a képleteket és durván egy fél-egy nap alatt már csak értelmezni kell őket, illetve elemezni.

Megéri nagyobb vállalkozásokat választani, ahol a kiegészítő mellékletben sok dolog magyarázva van, így flexelősen tudod, konkrét infókkal magyarázni az évek közötti változások okát.

2023. okt. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7: "Leírtam, hogy mit nem értek."

Még jó, hogy egy db kérdést sem írtál azzal kapcsolatban, hogy mit nem értessz.

A konzulens segít, de ne állhatok oda hozzá úgy hogy azt sem tudod mit kell itt csinálni. Kell egy vázlat, amivel oda állok és tudok kérdezni. Ha nem mutatok semmit nem tud miben segíteni.


Én nem írtam olyat, hogy nem tudom mi az a komplex számviteli elemzés. Nem erről szólt a kérdés!!! A kedvedért még leírom 1x, hogy nem nem én választottam, megvoltak adva témák 3 tanárnál amiből lehet választani és mivel a többiek beteltek ez maradt.



"Úgy, hogy évek óta ezt tanulod." Ja igen?! És esetleg azt is elmesélnéd, hogy melyik órán ha ennyire tisztában vagy vele? Ugyanis ez számvitel lenne, de mi ott könyvelni tanultunk nem mutatókat számolni, főleg nem elemezni.


"ezen múlik a nehézsége" Nem a konzulensen múlik a szakdolgozat. Nekem kell odaállni egy vázlattal, kérdésekkel, de nyilván nem azzal, hogy hogy kezdjek hozzá.... hanem konkrét kérdéssel.

2023. okt. 6. 23:12
 10/12 A kérdező kommentje:

Ez maradt mivel kórházban voltam de ez mellékes most.

Ilyen jellegű Szakdolgozatot még nem olvasgattam de tudom hogy sokan szokták választani ezt a témát, annyira ördögtől való csak nem lehet.

A többi téma sem sokkal jobb. Engem pl a fiskális politika az EU-ban abszolút nem érdekel erről sem olvasgattam volna szívesen. Valamiből meg írni kell.

2023. okt. 7. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!