Hallottatok már ilyet?

Figyelt kérdés
Hogy valaki mind az általános (ember) orvosi kart, mind az állatorvosi egyetemet elvégezte? Mennyire ritka ez?

2023. okt. 8. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Nem nagyon

Kész baromság, és erre senki nem szánna rá milliókat

2023. okt. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1 embert ismerek, aki megtette. Tanulni pedig sosem baromság, ha valami nagyon érdekel.
2023. okt. 8. 20:47
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Igen, és mit kezdesz egy állatorvosi és egy általános orvosi diplomával?

Egyszerre nem tudsz két szakmát csinálni

Az egyiket saját zsebből kell finanszíroznod

Ha neked ez ilyen fontos akkor hobbiból csináld, de gyakorlati értelme két orvosi szaknak nincs.

Egyébként pedig nem értem a kérdést, ha te már úgyis megválaszoltad magadnak

2023. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem igazán értem a válaszadókat. Az senkinek nem jut eszébe, hogy szimplán meggondolta magát az adott személy és rájött, hogy állatok helyett emberekkel vagy emberek helyett állatokkal szeretne inkább foglalkozni?


Adott egy személy, aki elvégzi az általános orvosit, majd rájön, hogy ez mégsem az ő világa, jobban szeret állatokkal dolgozni, azonban az általános orvosi képzésben szerzett diplomája nem megfelelő. Mit tesz? Elvégez egy másik képzést.


Egyébként ismerek én is ilyen személyt. Az emberi orvoslásból szeretett ki.

2023. okt. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Bár nem egészen pontosan ugyanez a helyzet, de én voltam már a cicámmal olyan kardiológusnál, aki egyébként mentőtiszt is. Szóval akad, akit a humán és az állategészségügy is érdekel.
2023. okt. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
Akit nem érdekel, az valószínűleg más területre megy át, nem másik orvosira
2023. okt. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Hallottam ilyet. Sőt látásból ismerem is. Vidéken praktizál mint haziorvos. És ha van idelye állatorvokodik a környéken.


Szóval annyira nem szuper lehetetlen és értelmetlen.

2023. okt. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az őszinte megnyilvánulást. Tanulságos volt. Mindenkit felpontoztam.
2023. okt. 9. 00:26
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Jelentős átfedés van a tudásterületek között, szóval nem annyira lehetetlen, mint hogy pl. valaki egyszerre végzi a fizikus szakot és a jogi egyetemet (Simonyi Károly) vagy az orvosi egyetemet és a matematikus szakot (Roska Botond).

Csak a motivációt nem értem.

>Az emberi orvoslásból szeretett ki.

-Főleg ebből az irányból nem értem. Hiányzott neki az aktív eutanázia vagy az ivartalanítás?

2023. okt. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Arról nem volt szó, hogy EGYIDŐBEN...
2023. okt. 9. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!