Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elmúltam 25 éves, akkor...

Ha elmúltam 25 éves, akkor nappali egyetemen kapok diákigazolványt és dolgozhatok diákmunkásként?

Figyelt kérdés

2023. okt. 13. 05:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Igen.
2023. okt. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. okt. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nappali képzésen kortól függetlenül mindenkinek jár a nappalis diákigazolvány, és az ezzel kapcsolatos kedvezmények, lehetőségek is.
2023. okt. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
Persze ha csak ezért íratkoznál be egyetemre, az kicsit probléma lenne. Ha nem jó a tanulmányi átlagod, akkor nem lehetsz államin. Ha önköltségesen vagy akkor évente akár fél millió is lehet a tandíj. Mellette meg vannak még egyéb fizetendő díjak is. Ha tényleg csak amiatt akarod az egyetemet, hogy majd jásrsz diákmunkára és így valamivel többet kapsz, az nem éri meg. Ha valóban kell a diploma akkor meg sok sikert a tanulmányaidhoz.
2023. okt. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj,hogy ha majd passziváltatsz,akkor 25 év felett nem tudsz diákmunkázni passzív félévben.Csak aktívon lehet
2023. okt. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%

#4

Nem jó tanulmányi átlag? Könyörgöm 2,75- től nem b@sznak át fizetősre! 😆😆😆

2023. okt. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

#6

Szaktól is függ az amit írtál. Meg fel kell venni bizonyos mennyiségű kreditet is, amit teljsíteni is kell, hogy bent maradj államin. (nálunk 3as átlag és 36kredit kell)

A tanulmányi átlag meg amit írtam az arra vonatkozott volna, hogy most felvételizne, államihoz több pont is kell, mint az önköltségeshez, de utánna is megvan a tanulmányi dolog, hogy bent is maradj. De ha valaki csak azt akarja, hogy valahogy bekerülni és akár 1 tárgy/félév alapon haladni, hogy így addig jobb a fizu az felejtős. (Találkoztam már hasonló mentalitású emberekkel, persze itt nem tudni miről van szó)

Meg mellesleg még hogy ha meg is van az átlag és a teljesíted a kreditet akkor is van még 1-2 dolog ami miatt vagy fizetősre kerülhetsz, vagy kirugnak az egyetemről, de ez az apróbetűs részben van írva, meg gondolom ez is egyetem függő lehet.

2023. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
#6: Az általad említett 2,75-ös súlyozott kreditátlagot egy keményebb képzésen egyáltalán nem olyan könnyű elérni, mint amilyennek elsőre tűnik. Főként azért nem, mert ha egy adott félévben néhány tárgyat egyáltalán nem teljesítesz (akár gyakorlati jegyes tárgyat, akár vizsgás tárgyat), s emiatt a teljesített kreditjeid száma mondjuk 20 körüli lesz, az rettentően lehúzza a súlyozott kreditátlagot, még akkor is, ha a többi jegyed viszonylag jó. Számolj csak utána a képlet alapján. Sok olyan egyetemi képzés létezik, ahol teljesen szokásos, hogy a beiratkozók kb. fele annyira rossz eredményekkel teljesít az első évben, hogy vagy önként feladja az egészet, vagy átsorolják költségtérítésesre az első év végén. Én például tudok olyan tárgyról egy adott egyetemen, ahol a vizsgákon átlagosan négyből három hallgató megbukik. Az egyetemi oktatók jó része nem lacafacázik, simán kivágja azt, aki nem üti meg az általa minimálisan elvárhatónak vélt szintet; s ez az elvárt szint elég magas lécet is jelenthet. Teljesen szokásos, hogy mondjuk egy írásbeli vizsgán a ketteshez a maximális pontszám 50-70%-át el kell érni. S ha két-három tárgyból első próbálkozásra megbuksz, akkor hiába van elvileg minden vizsgatárgyból két javítóvizsga-lehetőség, a vizsgaidőszak hossza véges, és egyszerűen a többi vizsga miatt nem fogod tudni ezeket a javítási lehetőségeket mind kihasználni.
2023. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Ne oltással már ki, két diplomám van, és a 2,75 semmi. Akinek megerőltető, az nem egyetemre való. A 36 kredit meg egy félév alatt teljesíthető, aki 2 félév alatt nem tudja összehozni, szintén nem egyetemre való.
2023. okt. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Persze, teljesíthető, ha éppen jól megy minden. Azért ahol megvan az épülős rendszer és nincs meg egy tárgyad, amire épül három másik, amire épül két másik az problémát tud okozni. Ha van csúszás az egyetem se garantálja azt, hogy nem lesz ütközésed. Láttam már olyan órarend tervet, hogy csak ütközése volt a srácnak jobb esetben csak 2 tárgy ütközött. Nem írtak ki új csoportot a régiekkel meg ez volt a helyzet. Úgy azért kicsit bajos már az éves 36 kredit. Persze ha büfé szakon van az ember akkor bagatel minden.
2023. okt. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!