Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljam meg az orvosi-...

Hogyan tanuljam meg az orvosi-latint?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben kezdtem el az egészségügyi szakon tanulni. Rengeteg latint követelnek, egyszerűen nem bírom követni és megtanulni, felismerni, illetve hozzá kapcsolni, hogy mit jelent. Akik tanultak latint, hogyan vészelték át? Bármilyen tippet elfogadok!

Köszönöm



2023. okt. 13. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyszerű szótanulás. Esetleg segítség, ha először fonetikus írásmódban tanulod meg (bár borzasztóan csúnyán néz ki, legtöbbször azonban előbb értem meg azt, hogy hipokalcinémia, mint azt hogy hypocalcinaemia...)


Irányjelöléshez sok ábra van, de azt, ha használod, hamar beépül, csak végig kell gondolni.


Összetett szavaknál meg érdemes "lebontani" őket és "lefordítani", pl. hyper / tonia (tónus), pili / formis - körte alakú

A végződéseket pedig valamihoz kötni. például a rengeteg "aemia" az mind a vérpályával kapcsolatos (septicaemia, bacteraemia)


és akkor jöhetnek a nehezebbek: hypoproteinaemia - hipoalbuminémia - hipo (alacsony) protein (fehérje) - aemia (vérszint)

2023. okt. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő után már nem néztem a jelentést, csak maga a kifejezés ragadt meg, a szövegkörnyezettel. Olyan volt, mintha egy idegen nyelven olvasnék. Van pár új szó, ami lassan beépül a szókincsbe.
2023. okt. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat! Megfogadom a tanácsokat.
2023. okt. 14. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!