Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
A kémia, matematika, biológia azok a tárgyak amiket szeretek. Szerettem volna orvosi egyetemre jelentkezni, de sajnos lusta voltam és a tanulmányi pontjaim miatt nem fognak felvenni. Mi az a munka szerintetek amivel elég jól el tudnék majd helyezkedni, viszont egyetem és lehetőleg debrecenben van? Valami vegyészmérnök vagy ilyesmire gondoltam volna én..

2016. dec. 27. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Az nem opcio, hogy nekifekszel a tanulasnak, es megprobald ujra az orvosit?
2016. dec. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Duplázással is be lehet ám jutni az orvosira. Kell hozzá két nagyon jó emelt szintű érettségi bioszból és kémiából :)


Ha mindkettőt 85% fölé sikerül írnod, már igen komoly esélyed van bejutni valamelyik orvosi egyetemre (SOTE-ra nem, oda inkább akkor, ha 90 fölé írod őket)

2016. dec. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Még nem késő elkezdeni tanulni rá :) Ne add fel az álmod, még simán elérheted
2016. dec. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Gondolkodj el azon, hogy mivel foglalkoznál akkor, ha 1 millió forintod lenne és már nem számítana a pénz. Akkor is orvos lennél? Ha nem, akkor ne menj orvosnak.

Főiskola előtt úgy voltam vele, hogy jó diplomát szeretnék, hogy felvegyenek jó helyekre. Most már inkább olyan embereket veszek fel a vállalkozásomba, akik jó diplomát szereztek, hogy felvegyék őket jó helyekre.

2016. dec. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
*1 milliárd forintod lenne
2016. dec. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
2 emeltes követelmény óta vidéki orvosi egyetemeken elég alacsony a ponthatár (jóval alacsonyabb mint a SOTE-n), esetleg oda is jelentkezhetsz, ha Semmelweisre nem vennének már fel.
2016. dec. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A vegyészmérnök is jó, de szerintem kis tanulással simán bejuthatsz az orvosira. :) Nekem a közepeim készülés nélkül is elég jók lettek, biosz-kémiára ráparáztam, nem is sikerültek, de nem bánom, hogy megpróbáltam. Másodszorra, amikor nem idegeltem túl magamat rajta, már meglett a bioszom, és remélem meglesz a kémiám is.

Egyébként mennyire rossz az az átlag? Mert nekem 88 tanulmányi pontom van, amivel nagyon hátrányban vagyok egy kitűnőhöz képest (tagozatos osztályba jártam, és ezért a magyar-töri ötösért jobban meg kellett küzdenem, ahogy a mellékelt ábra is mutatja, a küzdelemből általában vesztesen jöttem ki), az érettségi átlagom is 88, úgyhogy 144 pontot kell felvételi tárgyakból szereznem, hogy Pécsre bejussak a tavalyi pontok szerint. Az 72-es átlag, ami nem túl súlyos, legalább 160 pontot szeretnék. Csak a saját példámon akartam szemléltetni, hogy a matek néha csalóka lehet, előbb számold ki a tanulmányi pontjaidat, hogy lásd, nagyjából mennyi az annyi, vedd nyugodtan ugyanannyinak a várható érettségi átlagodat, vagy a biztonság kedvéért vonj le belőle ötöt, és ne süppedj bele abba, hogy "jaj, nekem nem elég jók a jegyeim, hát ennyit az orvosiról", hanem emeld fel a fejedet és küzdj meg érte! Úgy gondolom, még nem érettségiztél, hát majd menj végig pár feladatsoron, hogy a középen a legjobb tárgyaid 90 fölött legyenek, a leggyengébbek valahol 85 környékén, és gyakorolj nagyon-nagyon a biosz-kémiára. Már bocsi, ha nagyon messzemenő következtetéseket vonok le rólad, de szerintem jó lenne egyébként neked is egy lyukasév. Én majdnem meghaltam a szégyenben/szomorúságban, amikor májusban nem sikerültek az emeltjeim, és pihenőpályára kényszerültem, de most már egyre inkább úgy látom, hogy ha bejutok orvosira, nem bírtam volna, mert hiába volt meg a szeretet, elkötelezettség és a képesség is arra, hogy megtanuljam az anyagot, hagytam, hogy a "nem tudom és amúgy is el fogom rontani" érzés megbénítson.

Bocsi, kicsit sokat beszéltem magamról, de remélem, konstruktív lett. :D


Képzeld el magadat a távoli jövőben, ahogy elmondod valakinek, hogy orvos szerettél volna lenni, de feladtad, és ha úgy érzed, hogy kifacsarodik a szíved, és hogy a jövőben azt fogod gondolni, hogy megcsinálhattad volna, akkor az egy jó jel arra, hogy csináld meg.


Egyébként gyógyszerészettel, vegyészettel is segíthetsz másokon, de na. Szerintem még fiatal vagy ahhoz, hogy kompromisszumokat kelljen hoznod, csak mert nem bízol magadban.

2016. dec. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja meg egyébként duplázhatsz is, de azt írták feljebb. És sok sikert! :)
2016. dec. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!