Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esélytelen, hogy felvegyenek...

Esélytelen, hogy felvegyenek a főiskolába ha nincs elég pontom? Hiába fizetősre jelentkeztem?

Figyelt kérdés
2023. okt. 14. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen az egyetemi felvételed ha nincs meg a pontod.
2023. okt. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs elég pontod, nincs elég pontod. Ez ilyen egyszerű.
2023. okt. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A fizetős egyetemen (Magyarországon) nem azt jelenti, hogy ha van egy rahedli pénzed, akkor mehetsz egyetemre, akárcsak a különféle tanfolyamokra, hanem más feltételeket is teljesíteni kell, ilyen például a ponthatár elérése. Ezen kívül lehetnek más követelmények is, mint például egy/több alkalmassági vizsgán való megfelelés.


Ennek legfőképp az az oka, hogy az egyetem épületének befogadóképessége véges; hiába tudnád akár egy összegben kifizetni a tandíjat, ha az egyetem nem tud helyet biztosítani.

2023. okt. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A fizetős nem azért az, mert könnyebb, hanem azért, hogy akinek már elfogytak a félévei vagy nem akar x évet Magyarországon dolgozni annak is legyen lehetősége.
2023. okt. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!