Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan hogy “levelezős “...

Van olyan hogy “levelezős “ PhD képzés?

Figyelt kérdés

2023. okt. 15. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van.
2023. okt. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De ezeket hol

Látom ? Vagy ez hogy működik ?

2023. okt. 15. 16:14
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Sokkal nagyobb szopás mintha az egyetemen szopsz simán.
2023. okt. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
doktori.hu weboldalon tudsz tájékozódni. Igen van levelezős PhD képzés, de pénzt csak nappalin kapsz (ha jól tudom), és a disszertációhoz szükséges kutatást akkor is meg kell csinálni valahol. Vannak olyan tudományterületek ahol ez kivitelezhető az egyetemen kívül is, de ha laborban vagy bármilyen műszerrel kell csinálni valamit, akkor azt úgyis csak az egyetemen fogod tudni megcsinálni.
2023. okt. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező: az egyetemek kari honlapjain tájékozódhatsz arról, hogy a doktori iskolák hogyan működnek.
2023. okt. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Úgy hívják, hogy "egyéni felkészülés".
2023. okt. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem, az egyéni felkészülés az más. Annak az a lényege, hogy ha valaki már kutat, vannak releváns publikációi, illetve konferenciákon is rendszeresen előad, akkor gyorsított eljárás keretében, 1 félév alatt lehet fokozatszerzésre jelentkezni (és a doktori iskolába jelentkezéskor a doktori értekezésnek is kvázi kész állapotban kell lennie). Ebben az esetben mentesül az egyéni felkészülésre jelentkezett a doktori iskola tanulmányi követelményeinek teljesítése alól, magyarán nem kell órákra járni, vizsgázni, stb.

A levelező PhD az pedig ugyanolyan, mint más levelező kézpés - persze azokon a képzési területeken és doktori iskolákban ahol a levelező képzés egyáltalán megoldható és kivitelezhető -, mert ugyanúgy járni kell órákra, vizsgázni kell 4 éven át, majd pedig jön a fokozatszerzési eljárás.

2023. okt. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Van bár abban a putriban, ahol én voltam aki levelezőn ment volna felvették nappalin és kivételezett volt kb. Gondolom a pénzek miatt.
nov. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

PTE?

nov. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
7: Nekem volt 100 feletti publikációm, de megmondták, hogy meg ne próbáljam, mert egyéni felkészülés képzésre ezen a tudományterületen senkit nem vesznek fel.
dec. 15. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!