Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A klinikai szakpszichológus...

A klinikai szakpszichológus (PHD) képzés megmozgatta a fantáziámat, mivel nagyon megtetszett. Aki benne van a témában tudna esetleg nekem mondani róla dolgokat ?

Figyelt kérdés

szakirányok között (MA) van még a:


-kognitív és evolúciós pszichológia

-fejlődés és klinikai gyermekpszichológia

-klinikai és egészségpszichológia

-munka és szervezetpszichológia

-tanácsadás és iskolapszichológia.


Engem itt főleg az első három érdekelne :)


2022. júl. 18. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A klinikai szakpszichológus és a PHD képzés két tök különböző irány a pszichológia mesterképzés után (persze meg lehet csinálni mindkettőt egy más után, de nem egyszerre).

Ha valaki klinikai szakpszichológia képzésre tervez menni, annak érdemes klinikai és egészségpszichológia szakirányon tanulnia a pszicho. mesterképzésen, de nem kötelező a felvételihez (ha nem azon a szakirányon tanulsz, akkor viszont van pár dolog, amit külön be kell pótolni és leigazolni a klinikai pszichóhoz, pl. Rorschach-teszt ismerete).

Az utolsó kettő nem egészségügyi szakirány (tehát nem sok köze van a klinikai pszichóhoz), a kognitív pszichóval pedig leginkább kutatni szoktak - de, mint mondtam, igazából nem annyira releváns, hogy mi a szakirányod mesteren, mert mindenki egységesen pszichológia diplomát kap az MA végén.

2022. júl. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
A felvin el tudod olvasni a szakleírasokat...
2022. júl. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kognitiv szakirányon végeztem. Mi a kérdés, mert az nem derült ki nekem
2022. aug. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bécs P ***** válasza:

A kérdést én sem teljesen értem, mindenesetre van pár ismerősöm, aki elvégezte.


Felnőtt irányon: pszichiátrián kell dolgozni, mellette tanulni.

Gyerek irányon: gyermekpszichiátria vagy nevelési tanácsadó + tanulás.


Attól függ, hogy melyikre jelentkezel. Tömény pszichodiagnosztika, kritériumok megtanulása (DSM-5, illetve most már BNO-11 + etiológiájuk a kórképeknek és egyéb. Ezek mellett bázisgyakorlatok, valamint alap pszichoterápiás ismeretek.


Nekem egy klinikus haverom azt mondta, hogy a 4 évet sokallta, az 1. évet nem tartotta nehéznek, alig volt nehezebb, mint az MA, viszont voltak félévek, amik eléggé hasznosak voltak, és adtak is egy csomó újdonságot, tapasztalatot.


Összességében jó a képzés, azonban felesleges a 4 év, nehéz bekerülni, de ha valaki nagyon akarja, érdemes megpróbálni. /Angliában pl. 3 év, nincsen gyerek-felnőtt külön, doktorit kapsz, stb./

2023. júl. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!