Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pázmányon tényleg vannak...

Pázmányon tényleg vannak vallásos tárgyak és azokból zh k is?

Figyelt kérdés
Én a pszichológia szakot néztem a Pázmányon, viszont pár helyen az jött szembe, hogy vannak valláshoz kapcsolódó órák, mivel maga az egyetem katolikus, éppen ezért gondolom ez minden szakon így van. De ez pontosan hogyan néz ki? Mennyire veszik komolyan? Abból is vannak zh k és vizsgák? Hány darab ilyen óra van egy héten? Az egyetem alatt végig vannak ilyen órák?

2023. okt. 15. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Volt Pázmányosként szívesen válaszolnék a kérdésre, de ha így állsz hozzá, nem.


Nem vagyok vallásos, de ha ilyen egyetemre mész, főleg államin, akkor pár órát igazán megkérhet az egyetem.


A megoldás; nem kell sem a PPKE sem a KRE képzéseire jelentkezni.

2023. okt. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első éves pszichos vagyok, eddig egy vallással valamennyire kapcsolatos óránk van, heti egyszer, az általános filozófia. Ez az óra nem katalógusos, azaz a professzor nem tartja számon a hiányzásokat, így nem kötelező bejárni rá ha valaki nem akar.

A professzor felajánlott vagy 4 féle vizsgázási formát (lehet pl. ajánlott könyvből vizsgázni, beadandót írni, az óra anyagából videót vágni stb) szóval abszolút ennél a tantárgynál a legrugalmasabb a számonkérés.

Ha jól tudom minden félévben van vallással kapcsolatos tárgy de eddig ahogy láttam egyáltalán nem veszik véresen komolyan. Akit érdekel elmerülhet benne, többiek meg megírják a beadandót/vizsgát és tanulnak a többi tárgyra.

2023. okt. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Pázmány jogász szakon a katolikus hit alapjai, a biblia világa és a kánonjog volt, valamint választható vallásos tárgyak is.

Másodikban még tanultunk vallással kapcsolatos tárgyat, úgy emlékszem utána már nem. Valamiből írásbeli volt, valamelyikből szóbeli.

2023. okt. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatótól függ mennyire veszi komolyan. Nekem volt olyan vallásos tárgy, ahol feleletválasztós teszt volt olyan kérdésekkel ahol egyértelműen butaság volt a többi válaszlehetőség még egy ateistának is (Bevezetés a katolikus hit rendszerébe), de olyan tárgy is, ahol komolyan vette az oktató, kellett tanulni és többen buktak is a vizsgán (Bibliaismeret Újszövetség).
2023. okt. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!