Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tagozatra menjek ha...

Milyen tagozatra menjek ha pszichológus szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Már kiskorom óta érdekel ez a szakma. Tudom, biosz kémia a legjobb választás viszont biológiából nem érdekel csak a szerves része, az mikor pl a levelekről, bogarakról tanulunk az egyátalán nem. A kémiát általában értem, és könnyen meg is jegyzem. A suli is megvan hogy melyiket szeretném, valamint 4-es, 5-ös tanuló vagyok. Szerintetek érdemes lenne biosz-kémiára mennem, vagy inkább menjek angolra, esetleg fizika-matekra? (Ezek azok amik még érdekelnek)

2023. okt. 16. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kémiára semmi szükséged nem lesz pszichológián. Bioszra már igen, de nem mondanám, hogy fontos emiatt ilyen tagozatra menned, az inkább orvosira készülőknek való. Fizika-matek ugyanaz a kategória, mint a kémia: majdhogynem semmi közük a szakhoz. Mondjuk a legtöbb középiskolai tantárgyról elmondható, hogy nem adnak sokat ehhez a szakmához.

Én a helyedben az angolt választanám (és választottam is, bár akkor még nem ilyen céllal). Az angol elengedhetetlen az egyetemen, mert elvárják, hogy tudj értelmezni egy tudományos cikket angolul. Nem tudom, épp most mi a helyzet, lehet, hogy azóta ezt eltörölték, de tavaly még az MA diploma feltétele volt két, legalább középfokú nyelvvizsga, amik közül az egyiknek angolnak kellett lennie. De még ha el is törlik ezt, tényleg elvárják az angoltudást.

Összességében azt mondanám, hogy azt válaszd, ami jobban érdekel. 11-12.-ben úgyis választhatsz faktokat, és tanulhatsz más tárgyakat emelt óraszámban. De a nyelvtudás szaktól, pályától függetlenül hasznos lehet, úgyhogy ha nagyon bizonytalan vagy, akkor inkább azt válaszd, mint valami olyat, ami később felesleges lesz.

2023. okt. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszchichológia szakok Bölcsészkarokon vannak.


egy hirtelen guglizott 2020as flvételi tájékoztató szerint a PTE-BTK Pszicholőgia Alapszakához (BA) ezt írták:


"angol nyelv vagy biológia vagy francia nyelv vagy magyar nyelv és irodalom

vagy matematika vagy német nyelv vagy orosz nyelv vagy történelem vagy oktatási alapismeretek vagy pedagógia ismeretek (az idegen nyelvek közül csak egy válaszható)


Két vizsgatárgy választandó, egyet emelt szinten kell teljesíteni."

2023. okt. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj nyugodtan anhol tagozatra, ha nem érdekel annyira a biológia. Pszichológián a szakirodalom jó része angolul van, tehát mindenképp tudni kell.Biológiából egyetem függő,hogy mennyire tanítjâk komplexen, pl Eltén, Kàrolin már főleg neurológia, idegtudomány van, amit majd ott is meg tudsz tanulni ahogy teszik sokan mások is.
2023. okt. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Harmadéves pszichológia hallgató vagyok a Pázmányon. Mindig is humán érdeklődésű voltam inkább, ezért gimiben faktválasztáskor a töri és a magyar mellett döntöttem, mert úgy voltam vele, hogy inkább tanuljam azt magasabb óraszámban, amit valamennyire szeretek. Utólag lehet, hogy ma már valamelyik helyett inkább a bioszt választanám, akár úgy is, hogy nem érettségiztem volna belőle, csakhogy legyen egy biztos alapom az egyetemi bioszos tárgyakhoz. Nálunk az első három félévben elég keményen kellett tanulni az anatómiát, majd utána a neurobioszt, ami a nagyjából minimális biosz-tudásommal, amivel megérkeztem az egyetemre nem volt könnyű. Lehetetlen sem volt, nem azt mondom, de szerintem hátránnyal indult nálunk az, aki nem biosz-fakton volt. Van ELTE pszichós ismerősöm, ő meg csak pislogott, amikor meséltem, hogy nekünk miket kellett tudni, úgyhogy egyetemfüggő is a dolog.

Kémia hálistennek' nem fog kelleni, matek is csak annyira, hogy én a kis szerény hármas érettségimmel tökéletesen elboldogulok vele.

Lényeg a lényeg, olyan tagozatra és faktra menj elsősorban, amiről tudod, hogy érdekel és szeretnél vele foglalkozni. Semmi olyan lemaradásod nem lesz, amit ne tudnál behozni, és valószínűleg olyan előnyöd sem, ami megváltoztatja majd az egész egyetemi karriered, bármilyen szakot, faktot is választasz.

2023. okt. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a budapesti egyetemek közúl már csak a Pázmány nem cserélte le a hagyományos biológia oktatást. A másik kettőn már azt tanítják belőle, ami tényleg szükséges a pszichológiához. Pszichológiai biológia néven, utána meg idegtudomány.
2023. okt. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Általában biosszal vagy egy nyelvvel szoktak menni a diákok pszichológia szakra.
2023. okt. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!