Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE ÁOK nyílt napra érdemes...

PTE ÁOK nyílt napra érdemes elmenni? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Gondolkozom az orvosin, de még nem az idén mennék. Vidéki egyetemek jöhetnek szóba, de pesti vagyok.

Néztem hogy decemberben lesz ilyen a pécsi egyetemen. Aki volt már ilyenen tudna mesélni hogy megéri-e elmenni?

Mert ugye elég messze van, feleslegesen nem utaznék annyit, ha úgyis csak azokat az infókat mondják el amit amúgyis lehet tudni.



2023. okt. 19. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
én tavaly voltam és szerintem hasznos, jó volt, nagyon kedves volt mindenki, főként akkor éri meg szerintem ha konkrét kérdésekkel mész, mert sok kis stand lesz mind az orvosin belüli szakok alapján, voltak tanárok és tanulók is akiktől kérdezhettem. voltak "csinálós" dolgok is, mint pl ki lehetett próbálni a sebvarrást, krémet csinálni, teszteket kitölteni. nap elején kaptam egy kis füzetet amin annyi kocka volt ahány stand, azt hiszem, de ha meg volt minden kockára egy pecsét (amit a standoknál kell kérni) pörgethettél és nyerhettél; csokit, kulacsot, kulcstartót stb. voltak bemutatások, kísérletek, használhattad a pipettát stb. tudtam képet készítettni kamerával egy beállított háttérnàl, különböző egyetemi segéd programokról tudtam meg, pl hogy a felsőbb éves aki benne van a rendszerben lehet a "mentorod" (nem emlékszem pontosan erre a részre, ez nem biztos hogy így van de van valami tanulásos program). és voltak előadások is, azok is jók voltak. kapsz igazolást ha végig maradsz és ha úgy döntesz hogy mész nézd meg nem e kell előre regisztrálni (a helyszínen is lehet, de akkor sorban kell állni). remélem tudtam segíteni!
2023. okt. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen köszönöm, akkor szerintem ellátogatok. Érdekesnek tűnik a beszámolód alapján:)

Ment a zöld

2023. okt. 19. 22:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem az orvosira jártam, de mindenképp érdemes a nyílt napokra elmenni, mert ott tapasztalhatod meg, hogy valójában milyen lesz a környezet, és ez tetszeni fog-e neked. Amikor felvételiztem, akkor a "papíron" első intézményt a harmadik helyre tettem át, mert akkora csalódás volt a nyíltnap és olyan iskola lett az első, amiről nem is feltételeztem, hogy jó lesz. Be is jött aztán, nagyon szerettem.


Szóval akármilyen szakra is megy az ember, hasznos, ha elmegy a nyílt napra.

2023. okt. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kimondottan támogatta a suli, hogy ne csak utolsó évben menjünk nyílt napra. Menj!
2023. okt. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!