Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez elegendő tartalmú és...

Ez elegendő tartalmú és megfelelő egy emelt szóbelire ?

Figyelt kérdés

Sziasztok a kérdésem az lenne (ugyebár még nem voltam soha emelt szóbelin)

, hogy "A feleletben feltétlenül szerepelniük kell az alábbi részleteknek:

• egy, a témához tartozó, a vizsgázó választása szerinti definíció pontos kimondása;

• egy, a témához tartozó, a vizsgázó választása szerinti tétel pontos kimondása és bizonyítása;

• a kitûzött feladat megoldása;

• a téma matematikán belüli vagy azon kívüli alkalmazása, illetve matematikatörténeti vonatkozása (több ismertetése vagy egy részletesebb bemutatása)"


Ezek szerint a feleletben csak 1 db definíció és 1 db tétel kimondása elvárt ? Én személy szerint ezt kevésnek érzem, itt egy kis általam szerkesztett (Így is rövidített 1. tétel , a sok hézag a kivágott részek miatt van és inkább tanulok mintsem szerkesztgessek)


[link]


Ez elegendő egy jó felelethez vagy így nagyon kevés ? 25-30 pont lenne a cél.



2023. okt. 22. 12:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Én mindig azt szoktam tanácsolni a diákjaimnak, hogy ne a technikai minimumra törekedjetek. Ahogy írod is, FELTÉTLENÜL szerepelnie kell ennek, különben ugrik arra a részre járó 2 v. 4 pont. De valahogy ki kell töltened a kb. ~20 percnyi feleletet, ha csak ezeket mondod el, akkor a feladattal együtt max 10 perc alatt megvagy. Tanulj meg több definíciót és akár bizonyítást is, mert ha többet mondasz el, akkor a legjobbat fogják értékelni. Illetve a tartalmi gazdagság pontban értékelik az általad elmondott tétel + bizonyítás nehézségét is.

Nagyon egyszerű példa : a Pitagorasz-tételt be lehet bizonyítani koszinusztétellel egy sorban is, meg jóval hosszabban és elegánsabban is. Elmondod koszinusztétellel 30 másodperc alatt, de hozzáteszed, hogy mutatnál egy kicsit elegánsabbat is. A 2+4 pont a zsebedben, telik az idő, a nehezebb bizonyítás - ha még nem is teljesen tökéletes - megy a tartalmi gazdagságba.

A felkészülésnél viszont tök jó, hogy csinálsz egy ilyen technikai minimum válogatást mindegyik tételhez, mert ha csak ezeket mondod el, már megvan ~15 pont, erre jön rá a feladat meg a tételed maradék kifejtése.


Sok sikert a felkészüléshez!

2023. okt. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!