Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Itt (fénykép lent) az ablakok...

Itt (fénykép lent) az ablakok között (esetleg körül) az a néhány rönk önmagában elegendő vastagságú a megfelelő hőszigeteléshez?

Figyelt kérdés

Kanada és az USA tele van ilyen óriás ablakos (az ablakok között csupán egy szál fás) rönkházakkal. Vajon elég hőszigeteltek így ezen (több, mint ezer négyzetméteres) ingatlanok?


[link]



2020. okt. 5. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Sokkal többet ér mint a mai ablakok közötti fa, vagy műanyag.
2020. okt. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


Azonban írhatnak (írhatnának) még mások is, hogy nekik mik a tapasztalataik. ;)

2020. okt. 5. 21:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdés mi az elég. Nekik mindegy, gallonszám locsolják az üzemanyagot is a batárjaikba.
2020. okt. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk van egy szoba teljes üvegfallal, nem vészes. Amik nem nyithatóak nem mennek tönkre (a rossz ablakoknál se az üvegen keresztül jön be a hideg, hanem a rosszul illeszkedő keretnél).
2020. okt. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jaj, én nem erre gondoltam, bocs, ha nem voltam érthető! :)


Hanem az érdekelne, hogy csupán egy "vékonyka" rönk van az ablakok között, és máshol sem tűnnek 30-40 cm-nél vastagabbnak a rönkök, arra értettem, hogy egy darab vékony fa (és emellé MÉG PLUSZBAN a sok kolosszális ablak) elég-e a hőszigetelés végett? :)

2020. okt. 6. 10:24
 6/6 A kérdező kommentje:
Elég-e = ahhoz, hogy építési/lakhatási engedélyt kapjon akárki egy ilyen rönkházra ma Magyarországon.
2020. okt. 6. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!