Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek kb. mennyi idő...

Szerintetek kb. mennyi idő kellene vagy lenne elegendő a (Brazil) Portugál nyelv megtanulásához? 2-2,5 év elegendő, hogy megfelelő szinten beszéljem és kommunikálni tudjak vele?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy rászánom magamat és a nyarat egyenlőre otthoni portugál nyelvtanulással kezdeném. Egyenlőre csak youtube-on ismerkedem a nyelvvel és annak helyes használatával. (helyesírás, KIEJTÉSEK, szavak stb.) Füzetet is elkezdtem minden egyes tananyagról pontosan vezetni, mit hogyan kell helyesen alkalmazni.

Tanárhoz vagy nyelvtanfolyamra CSAK szeptember elejétől tudnék (és szeretnék is) járni. Addig bízom benne, hogy ez alatt a nyár alatt kellően begyakorlom és felkészülök az alapokból youtube videókon keresztül. Nem vagyok benne biztos, de nem tartanám lehetetlennek, hogy kellő szorgalom mellett valaki így is megtanuljon belőle egy jókora adagot. :)

Az egész nyelvre összességében adtam magamnak 2 - 2,5 évet, mert a barátaimmal Brazíliában próbálnánk szerencsét, de ez mellékes téma.

A másik gond pedig az, hogy 25 évesen nem tudom mennyire lesz fogékony a fejem egy teljesen új szövegkörnyezet iránt. :S Minden amit tehetek, hogy kitartóan tanulok és tanulok.

Ti hogy vagytok ezzel? Belevágnátok ennyi idősen ennyi idő alatt?

Aki megtanulta sikeresen ezt a nyelvet, főként olyan embereknek szólna a kérdésem.

Előre is köszönöm a válaszokat!

25/F



2013. máj. 26. 00:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy latin nyelvet napi foglalkozással állítólag 3 év alatt meg lehet tanulni egy felsőfokú nyelvvizsga szinten, de ez nyilván egyénfüggő is, hogy kinek mennyire van hozzá érzéke, de a legfontosabb, hogy mennyire érdeklődik a nyelv iránt. Ha most csak azért kezded el, mert úgymond kényszer, mivel Brazíliában szükséged lesz rá, de amúgy abszolút nem érdekelne, akkor lehet, hogy ez hátráltat.


Mondjuk a portugál (meg úgy alapból a latin nyelvek) nem a legkönnyebb szerintem. Én 3 éve tanulok franciát, igaz csak heti 4 órám van belőle gimiben, plusz amíg otthon megcsinálom a házit, de egy középszintű érettségit se mernék bevállalni, olyan szinten vagyok, pedig imádom a nyelvet, érdekel meg minden, de képtelen vagyok a rengeteg szót megtanulni, meg a nyelvtan is nekem katyvasz. Na most a portugál is nagyon hasonló, szóval ezért tudom csak azt mondani, hogy nem lesz könnyű, de ha szorgalmas vagy és minden nap tanulsz rendesen minimum 1 órát, akkor összehozhatod. Főleg az igeragozás az, ami rengeteg gyakorlást vesz igénybe.

2013. máj. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Számomra hasznos volt. Nos, ezzel az idegen nyelvvel már régóta szemeztem. Mióta elkezdtem nagyon tetszik és érdekel a dolog. Azt nem mondanám, hogy kényszer lenne. Egyenlőre felfogom úgy, mint a hobbimat a munkahelyem mellett. Eddig mindennap foglalkoztam vele, volt mikor 6 órát is és nagyon elkezdett érdekelni. Jobban, mint az angol. :)
2013. máj. 26. 13:42
 3/3 anonim válasza:

Én is sokáig szemeztem a portugál nyelvvel, mire elkezdtem vele komolyabban foglalkozni, majd nyelvtanárhoz járni. Elsőre nagyon megrémített, mert bár latin nyelv, nem tanulható olyan könnyen, mint az olasz vagy a spanyol. Nagy a lemorzsolódás az ezt a nyelvet választók között, kb 80-90% állítólag, mert szerintem nagyon meg kell dolgozni ahhoz, hogy sikerélményed legyen. Ha pedig nincs, akkor hamar képesek vagyunk feladni.

A kérdésedre válaszolva, hazai környezetben 2-3 év intenzív tanulással elsajátítható a nyelvtan, a szókincs és az írott szöveg. Azt tanácsolom, hogy már az elejétől kezdve hallgass eredeti hanganyagokat, amennyit csak lehetséges. Az európai portugáltól a hajam az égnek állt, mert az írott szöveg és a kiejtés alig-alig hasonlított egymásra a rengeteg elnyelt, ki nem ejtett magánhangzók miatt.

A brazil kiejtés sokkal letisztultabb, nyelvtana is talán egyszerűbb. Gondolom ezért feliratoznak sok portugál filmet Brazíliában, hogy megértsék, míg fordítva ez nem igaz.

Kétszer voltam Portugáliában, most is megyek. Amit megtanultam, nagyon jól tudtam hasznosítani, a kiejtésem rendben van, szinte sosem kértek meg arra, hogy ismételjek meg valamit kétszer :-)

A legnehezebb őket megérteni, de idővel rááll majd a füled. 38 éves voltam, mikor elkezdtem tanulni a portugált magamtól, és egész jól elboldogultam vele. Pár hónapja tanári segítséggel nyüstölöm, 1 éven belül középszintű vizsgát tehetek. 25 évesen még a kínait is megtanulhatod :-)))

2013. jún. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!