Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE Államtudományi osztatlan...

NKE Államtudományi osztatlan szakról lehet továbbmenni valamilyen pszichológia mesterszakra?

Figyelt kérdés

Leginkább a szervezet és munkapszichológia érdekelne. Nem lenne full idegen sem a terület, hiszen voltak többféle menedzsment, kommunikáció, szociológia, pszichológia óráink is.


Illetve, ha jól láttam jogi tárgyak is beleillenek a mesterhez szükséges kreditekbe, ami szintén rengeteg volt.


Technikailag lehetséges, vagy csak és kizárólag pszichológia alapszak után lehet jelentkezni?


2023. okt. 24. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Kétlem hogy ilyen büfészakról át lehet menni, de elsősorban hívd fel az egyetem tanulmányi osztályát ahová jelentkeznél pszicho MSc-re, max kiröhögnek.
2023. okt. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, pszichológia alapszak, de egyébként sincs a két képzésnek köze egymáshoz. Abszurd lenne, hogy két év után pszichológus diplomát kapj.
2023. okt. 25. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Felvi...


PSZICHOLÓGIA MESTERKÉPZÉSI SZAK

4. A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok

Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a pszichológia alapképzési szak

2023. okt. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kizárólag pszichológia alapszakkal lehet rá jelentkezni, de vannak szakirányú továbbképzések, amik talán jók lehetnek Neked. Pl. a Károlin indul hasonló, gazdaságpszichológiai képzés, amire bármilyen diplomával lehet jelentkezni. [link]
2023. okt. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jogszabályban rögzített módon a pszichológia mesterképzésre csak és kizárólag pszichológia alapképzést végzettek léphetnek be, az égvilágon semmiféle kiskapu nincsen.


Az egészségpszichológia mesterképzésre, amely kizárólag Debrecenben van, elvileg be lehet lépni más diplomával is, amennyiben a jelentkezőnek az alapképzésből van összesen legalább 30 kreditpontnyi teljesített kreditje pszichológiai tárgyakból. De egyrészt az államtudományi osztatlan képzésen egészen biztosan nincs 30 kreditpontnyi pszichológia, másrészt ez egyébként is inkább csak elvi lehetőség azoknak, akik nem pszichológia alapképzésről jönnek, mert erre mesterképzésre szóbeli szakmai felvételi vizsga van. Most utánanéztem: idén 67 első helyes jelentkező volt, és 19-et vettek fel. Gondolhatod, mennyi esélye van bárkinek labdába rúgni a szóbeli felvételin azokkal szemben, akik pszichológia alapképzésről jönnek: szerintem gyakorlatilag semmi.

2023. okt. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!