Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyan dolgok érdekelnek csak,...

Olyan dolgok érdekelnek csak, amik nem kifizetődőek?

Figyelt kérdés

Sajnos megvert az Isten egy jó adag szorgalommal, meg magolási képességgel, ezért kb. bármit megtudok tanulni. Még olyat is, amit nem értek (matek, fizika), vagy nem szeretek (nyelvek), ha eléggé akarom.

Sajnos semmi olyan nem érdekel annyira, amivel normálisan meg lehet élni Magyarországon.

Nem tudnám magam rávenni, hogy programozzak, exceleket töltögessek, vagy épp új gépet szerezzek be egy üzembe és kiszámoljam miért az a gép jó a folyamathoz.


Amit tudok, hogy szeretem a természetet, érdekel a környezetvédelem, a növényvilág, a terepi kutatás, a tanácsadás. Hajt egy vágy, hogy ne igazán legyen főnököm se, maximum az ügyfél, de ne legyek benne egy hierarciában minden egyes nap.


Ezek alapján van egy rakat szak, amit elvégezhetnék, de egyikkel se mennék semmire (TTK, MÉK-es szakok). Jelenleg hulladékgazdálkodásban dolgozom irodában, de nincs előrelépési lehetőség. Itt maradhatok a cégemnél még 10 évet és talán aztán egy rivális cég majd átvehet ismerettség útján, ha megunom itt a banánt.


Most még van lehetőségem tanulni, de mit?


2023. okt. 28. 09:18
 1/3 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Ismerösöm épp növény- és állattannal foglalkozik és egész jól meg él belöle, csak mindig pályázgatni kell az EU-s cuccokra, de ha csak ennyi tartott vissza, akkor ugorj neki a képzésnek!
2023. okt. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

2


Hűha, de menő vagy. Szerintem ezer meg egy orvos, vagy épp mérnök ír rosszabbul mint én. :D Olyan emberek szoktak ide írni, hogy jogászok akarnak lenni, akiknek minden második szavában elütés van.

2023. okt. 28. 13:29
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szintén hasonló helyzetben vagyok. Minden álmom, hogy segítőkutya kiképzéssel foglalkozhassak, de ebből sajnos nem lehet megélni.. Ezen kívül csak a természetvédelem érdekel, viszont megélhetés szempontjából ez sem túl jó választás.

Én végül az állatorvosi mellett döntöttem. Az egyetemen vannak olyan választható tárgyak amik a segítőkutyázáshoz kapcsolódnak, állatorvosi diplomával viszonylag sok munkakörben el lehet helyezkedni és a fizetés is jobb mint mondjuk egy biológus/természetvédelmi mérnök végzettséggel (nálam még ez a két szak jött szóba).

Ha a tanulással nincs gondod, akkor szerintem érdemes ezt a lehetőséget megfontolni.

2023. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!