Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanuláshoz merre indulja...

K4ryuu kérdése:

Továbbtanuláshoz merre induljak és mi segíthet tanulmányaim folytatásában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elhatároztam, hogy szeretném folytatni a tanulmányaimat. Jelenleg 22 éves vagyok, átlagban közepes értékelésű alapfokú érettségivel rendelkezem és több év szakmai háttérrel nevesebb cégeknél már. Sok tanfolyamon és továbbképzésen vagyok túl a szakmához kapcsolódóan. Jelenlegi cég támogatná a továbbtanulásomat is teljes mértékben és jómagam is szeretnék mindenképpen belevágni.


A kérdésem főként arra vonatkozik, hogy melyik intézménybe lenne érdemes szerintetek továbbmenni, ahol a foglalkozásomhoz és/vagy szakmámhoz kapcsolódó dolgokat tudnék tanulni (esetleg mérnökinformatika(?)), illetve hogy érdemes-e újra érettségizni adott tárgyakból emelt szinten ehhez? Nyelvvizsgát is szeretnék letenni, mert a mindennapokban beszélem az angol nyelvet, de nincs még nyelvvizsgám és tudom, hogy plussz pont lenne. Mindenképpen levelezőt keresek.


Jelenlegi érettségimmel attól tartok sehova nem vennének fel.


Fogalmam nincs, hogy hogyan kezdjek neki a dolgoknak vagy merre induljak. Szeretnék egy kis iránymutatást esetleg, mert teljesen el vagyok veszve.


A válaszotokat előre is köszönöm!



2023. okt. 30. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A felvin nézd meg a követelményeket, és számold ki a meglevőből a pontjaidat. Ha elég, akkor már jelentkezhetsz is.

Ha nem, vagy adott tárgyból nem érettségiztél, akkor azt intézd el először.

2023. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Tanulj tovább orvosnak, azon belül pedig plasztikai sebészetre specializálódj, mert nagyon megéri!
2023. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!