Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szakot szeretnék...

Pszichológia szakot szeretnék tanulni, viszont nem tudom mennyire szükséges a biológia tantárgy hozzá, mert ez problémát jelenthet. Mennyire követelmény, és mennyi ismeret szükséges a bejutáshoz?

Figyelt kérdés

2023. okt. 25. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Nagyon szükséges a biológia és a kémia, biokémia.

Nézz utána a felvételi követelményeknek.

2023. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
2023. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Az első nem tudom, miről beszél, nincs kémia a szakon.

A bejutáshoz nem szükséges pl. biológiából érettségizni, de elég kemények a bioszos tárgyak az egyetemen. Biztos egyetemtől is függ, meg néhány évente változnak is a követelmények, de fontos alapozó tárgyak azok, amikhez kell biosz, és rendesen számon is kérik az anyagot (legalábbis én ezt tapasztaltam).

2023. okt. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2023. okt. 26. 11:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bejutáshoz nem fog kelleni, semelyik egyetem nem tűzi ki követelményként, hogy bioszból érettségit tegyél. Tehetsz töriből, magyarból is.

Az, hogy a szakon mennyire fog kelleni a tárgy, nagyon változó. Minket a Pázmányon szétsz*pattak vele, elnézést, de egyszerűen nem tudom szebben körbeírni azt, ami ott zajlott nekünk anatómia meg neurobiosz néven :D Viszont ez ne tántorítson el! Ha oda vesznek fel, emiatt semmiképp ne add fel az egész sztorit, mert meg lehet csinálni ezeket a tárgyakat is, csak nyilván tök fölösleges az egész, de ez nem lesz újdonság a magyar oktatási rendszerben felnövőknek. ELTE-n elvileg az agyról van szó leginkább, neurotranszmitterekről, érzékelésről, ott elvileg nem kell a hát izmait latinul bemagolni :)

2023. okt. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!